Ali KIRCA İşsiz Öğretmenlerin Sesini Duydu !


Dün akşam Ali Kırca'nın haber bültenini takip ederken hoş bir süprizle karşılaştım. Haberin başlığı : "Mezun oldular, ama öğretmen olamadılar." idi. Bizden bahsediyordu, işsiz öğretmenlerden... Haberde "180 bin kişilik işsiz öğretmen ordusu ve kpss" ikilemi üzerinde duruldu. Haber umduğumdan uzun sürdü açıkçası.

Sesimizin Ali Kırca gibi önemli bir habercinin ana haber bülteninde duyurulması çok büyük bir şans bizim için. Bu şekilde büyük haber bültenlerinde yer almak, biz işsiz öğretmenlerin hedefe ulaşmasında yarar sağlayacaktır. En azından bu topluma sorunlarımızı gerçek haliyle anlatma imkanı verecektir. En basit örneğiyle : "Her atama döneminde havada uçuşan binli atama sayılarının aslında yeni atama olmayıp, sözleşmeden kadroya geçirme yöntemi olduğunu" toplum bilmiyor. Bu sorunun çözümünün Eğitim fakültelerinin yeniden yapılandırmasından geçtiğini aylardır anlatmaya çalışıyoruz. YÖK ve MEB'in koordinasyon içinde çalışmadığını hepimiz biliyoruz. Bütün bu sorunları ve çözüm önerilerini anlatacak ortam arıyoruz. Hepimizin de bildiği gibi en etkili ortam görsel medya.


Yeni hedefimiz SİYASET MEYDANI olmalı !
Ali Kırca sorunlarımızı ana heber bültenine taşıyabildiyse, Siyaset Meydanı'na da taşıyabilir. Bence, artık bunun için baskı oluşturmalıyız. Siyasî gündemin yoğunluğunu dikkate alırsak, zamanlama açısından da yapacağımız girişimler çok önemli. İyi bir zamanlama ile gündemin yoğunluğundan sıyrılarak sesimizi daha güçlü duyurabiliriz. Bunun için fırsat kollamalıyız.


Umarım, çağrımız diğer haber bültenlerinde de yer bulur. Gündemin yoğun olmadığı dönemlerde, görsel medyaya mail yağmuruna devam edilmesi gerekiyor.
Sözü fazla uzatmadan dünkü Haberin video linkini veriyorum, mutlaka izleyin...


Mücadeleye devam...!


http://www.showtvnet.com/haber/player.asp?ptype=haber&product=/200308/okul.wmv&btype=IEWMPobjÜzeyir KADIOĞLU
(Bu yazı " Milliyet Blog ve Memuruz.net , " de de yayımlanmaktadır.)


EĞİTİM İŞ İLANLARI

Sayfayı Paylaş