KPSS sonuçları Ağustos'un ilk haftasında !

Lisans adaylarına yönelik Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) sonuçları iki hafta içerisinde açıklanacak. Yüz binlerce adayın katıldığı KPSS sonuçlarının ÖSYM tarafından en erken bir hafta içinde en geç ise ağustos ayının ilk haftasında açıklanacağı öğrenildi

ANKARA - Lisans adaylarına yönelik Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) sonuçları iki hafta içerisinde açıklanacak. Yüz binlerce adayın katıldığı KPSS sonuçlarının ÖSYM tarafından en erken bir hafta içinde en geç ise Ağustos ayının ilk haftasında açıklanacağı öğrenildi.
Memur olmak isteyen yüz binlerce adayın 28-29 Haziran tarihlerinde girdiği Lisans adaylarına yönelik Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) sonuçları en geç Ağustos ayının ilk haftasında açıklanacak. ANKA’nın edindiği bilgiye göre ÖSYM, sınav sonuçlarını Temmuz ayı içerisinde açıklamak amacıyla çalışmalarını sürdürüyor. KPSS’nin açıklanacağı tarih hala belirlenmezken, en geç Ağustos ayının ilk haftasında açıklanacağı belirtildi.

Ağustosta 18 bin öğretmen KPSS sonuçlarına göre atanıyor

Binlerce memur adayının yanı sıra öğretmen adayları da KPSS sonuçlarını bekliyor. Öğretmen atamaları 21 Ağustos 2008 tarihinde yapılacak. Yapılacak atamada öğretmenlerin 15 bin 744’ü kadrolu 2 bin 449’u ise sözleşmeli olmak üzere toplam 18 bin 193 öğretmenin ataması yapılacak. Ataması yapılan öğretmenler eğitim öğretim yılının başlaması ile görev başında olacaklar.

Kaynak: Memuruz.net

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

EĞİTİM İŞ İLANLARI

Sayfayı Paylaş