Atamalar İçin Resmi Açıklama Geldi !

MEB Personel Dairesi Sözleşmeli Kadrolu Resmi öğretmen alımları sayısını açıkladı. Ve KADROLARIN ANALİZİ

MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI DETAYLARI AÇIKLADI
Açıklamada 15 bin küsür kadrolu , 2300 civarı da sözleşmeli alımı açıklandı. Taban puanları ise KPSS sonrası açıklanacak


İŞTE DETAYLAR:
Resmi Açıklama İçin tıklayınız PDF formatlı
NOT: 1- Alanlar bazındaki taban puanları, 2008 yılı KPSSP10 sonuçları ÖSYM"ce açıklandıktan sonra Bakanlıkça yapılacak çalışma sonucunda belirlenecektir.
2- 2008-2 Öğretmenlik İçin Başvuru ve Atama Kılavuzu; başvuruların alınmaya başlanacağı 05 Ağustos 2008 tarihinden önce Bakanlığımızın http://personel.meb.gov.tr/ adresinde yayınlanacaktır.
İlk atama", KPSS puanı ile yapılacak atamaları; "açıktan atama", istifa etmiş öğretmenlerden dönmek isteyenlere ilişkin kontenanları; "kurumlar arası naklen atama" ise diğer kurumlarda görev alan memurlardan öğretmenlik formasyonuna sahip olanların naklen atamalarıdır.

ANALİZ:
* Sözleşmeli Öğretmenlik uygulaması Anayasa Mahkemesinde olduğu için, MEB bu yıl Sözleşmeli Öğretmen alımını oldukça az tutmuş. Çünkü büyük olasılıkla Sözleşmeli Öğretmenlik Anayasadan dönebilir.İşte o yüzden MEB yaz döneminde sadece ''Kadrolu'' alımlarına yoğunlaşmış. Sanırız MEB Sözleşmeli Öğretmenlik Uygulamasının Anayasadan döneceğini düşünüyor ve Sözleşmelilerin sayısını azaltmak için bu yola başvuruyor
* Her şey Anayasa Mahkemesinde bulunan Sözleşmeli Öğretmenlik uygulamasının iptal edilip edilmemesiyle netleşecektir. Eğer Sözleşmeli Öğretmenlik iptal edilirse artık kalan 10 bin öğretmen alımını da MEB zorunlu olarak Kadrolu öğretmen almak durumunda kalacaktır. Fakat iptal edilmezse diğer alımlar sözleşmeli olacak gibi gözüküyor. Bekleyip göreceğiz.


Kaynak : Memuruz.net

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

EĞİTİM İŞ İLANLARI

Sayfayı Paylaş