MEB müfettişleri Mustafa'yı akladı

Öğrencilerini filme götüren öğretmenlere ceza verilmedi. Müfettiş, 'Film olumsuz bir izlenim bırakmıyor' dedi. Vizyona girdiği günden itibaren tartışmalara yol açan Can Dündar'ın "Mustafa" belgeselini öğrencilerine izleten öğretmenler hakkında yapılan şikayet, müfettişler tarafından yerinde bulunmadı.

Tekirdağ'da Merkez Kaşıkçı İlköğretim Okulu'nun 32 öğrencisi Türkçe ve Sosyal Bilgiler öğretmenleri tarafından Mustafa filmini izlemek üzere önceki hafta toplu olarak sinemaya götürülünce şikayet üzerine okul yönetimi hakkında soruşturma açıldı.
İlköğretim Müfettişi Arif Kızılkan tarafından düzenlenen 3/12/2008 tarihli inceleme raporda, öğrencileri ile birlikte sinemaya giderek Mustafa belgeselini izleyen Kaşıkçı İlköğretim Okulu'nun 3 öğretmeni kusurlu bulunmadı. Aynı raporda, sözkonusu filmin öğrenciler üzerinde olumsuz bir izlenim bırakmadığı ve filmin öğrencilere izlettirilmesi hususunda Bakanlık veya yetkili mercilerce herhangi bir yasaklama olmadığı belirtildi.


Müdür uyarıldı
Müfettiş raporunda, öğrencileri "Mustafa" filmine götürme organizasyonu için gerekli izin başvurusunda bulunmayan okul müdürüne ise uyarı cezası verildi.
Kaynak: Milliyet
(Yorumsuz...)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

EĞİTİM İŞ İLANLARI

Sayfayı Paylaş