MEB Kontenjanlarıı Gizliyor mu?

Meb kılavuzda yayınladığı kotenjanları uygulamıyor mu? Forumumuzda kayıtlı bir üyemizin şikayeti üzerine konuyu araştırdık ve ilgili haberimizi aşağıda yayınlıyoruz. Umarız yetkililer acil bir cevap verirler.

Açıktan atamalarla ilgili bir üyemizin şikayeti üzerine bir inceleme yaptık açıktan atama için Meb'in kılavuzda Ek-7 de ilan ettiği bazı şehirlerde 2 açık okul bulunması gerekirken 1 tercih edilebilir okul olduğunu fark ettik. Forumumuzdaki üyemiz; 13/02/2009 Cuma günü okulların hepsi tercih edilebiliyorken 16/02/2009 Pazartesi tarhi itibariyle bazı okulların tercih sayfasında bulunmadığını idda etti.

Biz de yaptığımız incelemede gerçekten de -tespitedebildiğimiz kadarıyla- 3 branşda (Türkçe Türk Dili ve İlköğretim Matematik) 3 farklı ilde her il için 2 okul tercih edilmesi gerekirken 1 okul tercih edilebildiğini gördük. İlgili resimler aşağıda görüntülenmektedir.
Söz konusu üyemizin konu hakkındaki yorumu ise şöyle:


" Meb aşağıdaki resimlerde de göreceğiniz üzere daha önce kontenjanları ilan etmişti.
Açıktan atama bekleyen adaylar için de kılavuzda EK-7 de açıktan atama kontenjanlarını ve hangi ile kaç atama yapılacağını ilan etmişti.


Söz konusu ilanda Türkçe branşı için de 38 kadro ayırmıştı. Cuma gününe kadar Türkçe"den açıktan atama başvuru için tercih sayfasına giren adaylar bu 38 kadroyu da görebiliyorlardı. Ancak Meb haftasonu elektrik arızası nedeniyle atama başvurularını alamayacağını ilan etmişti ve haftasonu tercih sayfaları açılmadı.


Bugün ise açıktan atama bekleyen Türkçe Öğretmen adayları tercih sayfalarına girdiklerinde farklı bir durumla karşılaştılar zira aşağıdaki resimlerde de görüleceği üzere kılavuzda ilan edilen 38 okul değil 37 okul görüntülenmekteydi(20+17=37) Şırnak"ta Cuma günü ve öncesinde 2 açık okul görünürken bugün bu okullardan sadece birisi tercih edilebilmekteydi.


Doğal olarak insanların aklına şu soru geldi, acaba gerçekten haftasonu Meb"de elektrik trafo tamiratı mı vardı yoksa olay da başka Kahraman(!)lar mı rol aldılar? "

İnsanların kafasında komplolar oluşmaması için gerekli açıklamanın yetkililer tarafından acilen yapılmasını bekliyor, gereğini kamuoyunun takdirine sunuyoruz.

kaynak: www.memurogretmenler.com

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

EĞİTİM İŞ İLANLARI

Sayfayı Paylaş