MEB'de SKANDAL : Öğretmenlerin Bilgileri Çalındı

Binlerce öğretmenin okul ve T.C. Kimlik numaralarının da yer aldığı bilgilerin, çalınarak ünlü paylaşım sitesi rapidshare'e yüklendiği ortaya çıktı. Milli Eğitim Bakanlığı, konuyla ilgili soruşturma başlattı.
Milli Eğitim Bakanlığı'nın MEBSİS kapsamında uygulamaya koyduğu ve eğitim alanındaki birçok hizmetin sanal ortama taşınmasını sağlayan İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri Yönetim Bilgi Sistemi'ndeki verilerin ünlü paylaşım sitesinde paylaşıma açıldığı ortaya çıktı.

Yayımlanan verilerde, 600 bini aşkın öğretmenin T.C. kimlik numaraları, isimleri, çalıştıkları okullar gibi sadece il ve ilçe milli eğitim müdürlüklerinde yer alması gereken bilgiler yer alıyor.

MEB soruşturma Başlattı
Milli Eğitim Bakanlığı konuyla ilgili soruşturma başlattı.

Bakanlık yetkilileri, Rapidshare'ın formatı ile kendi formatlarının farklı olduğunu ayrıca çok iyi bir güvenlik sistemleri bulunduğunu bu yüzden bilgilerin kendilerinden sızdırılmasına imkan bulunmadığını bildirdi.

Şimdi bilgilerin nasıl alındığı araştırılıyor.

Bilgi Sızdırma Meclis Gündeminde
Bu arada, konu, Meclis gündemine taşındı.

CHP Yalova Milletvekili ve Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu üyesi Muharrem İnce, Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik'in yanıtlaması istemiyle soru önergesi hazırladı

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

EĞİTİM İŞ İLANLARI

Sayfayı Paylaş