10 bin Polis alınacak !

İçişleri Bakanı Atalay, ABD Başkanı Obama'nın bir ay içinde Türkiye'ye resmi bir ziyarette bulunacağını söyledi. Atalay 10 bin yeni polis alınacağını da söyledi.

İçişleri Bakanı Beşir Atalay, dün Türkiye'yi ziyaret eden ABD Dışişleri Bakanı Hillary Clinton'un sözlerine de değinerek, ABD Başkanı Barack Obama'nın bir ay içinde Türkiye'ye resmi bir ziyarette bulunacağını söyledi.

Bu ziyaretin Obama'nın göreve başladığı ilk 100 günde bir Müslüman ülkeye yapılacak ilk ziyaret olacağını aktaran Atalay, şunları kaydetti:

''Bu ziyaret Obama'nın Türkiye'yi sevmesinden değil, Türkiye'nin bölgenin en güçlü devleti olmasından kaynaklanmaktadır. Türkiye içte olduğu kadar artık dışta da büyük bir devlettir. Artık büyük devletler anılırken Türkiye'nin de adı sayılıyor. Bu da Türkiye'nin büyüklüğünü gösteriyor. Sizlerin desteğiyle bu ülke daha da büyüyecek.''

EMNİYET TEŞKİLATINA 10 BİN YENİ POLİS ALINACAK

Törenin ardından partililerle birlikte Polatlı Belediyesine kadar yürüyen Bakan Atalay, burada bir süre Belediye Başkanı Yakup Çelik ve vatandaşlarla sohbet ettikten sonra Polatlı Kaymakamlığını ziyaret etti.

İçişleri Bakanı Beşir Atalay, burada yaptığı açıklamada, 2009 yılında emniyet teşkilatına 10 bin yeni polis alınacağını, Polatlı'daki güvenlik görevlisi sayısının da arttırılacağını söyledi.

Atalay'ın Polatlı'daki etkinliklerine, AK Parti Ankara Milletvekili Mehmet Zekai Özcan, AK Parti Ankara İl Başkanı Halis Bilge de eşlik etti.

internethaber.com

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

EĞİTİM İŞ İLANLARI

Sayfayı Paylaş