Yeni bölümler YÖK'te

AB'ye uyum çerçevesinde "mezarlık, organik tarım" gibi 20 yeni bölüm planlayan Erzincan Üniversitesi, onay için YÖK'e başvurdu..

Erzincan Üniversitesi Meslek Yüksekokulu bünyesinde "mezarlık, posta hizmeti, organik tarım, iklimlendirme, yaşlı bakımı, temizlik hizmetleri" gibi, açılması kararlaştırılan 20 yeni bölüm için YÖK'e başvuru yapıldı. YÖK'ten onay çıkarsa bu bölümlerin yeni eğitim yılında faaliyete geçirilmesi planlanıyor. Rektör Prof. Dr. Erdoğan Büyükkasap yaptığı açıklamada, artan işsizliğe karşı yeni iş kollarına ihtiyaç duyulduğunu söyledi. Avrupa Birliği sürecinde geleceğin olmazsa olmaz ve istihdam alanı geniş mesleklerine yönelik programlar açmayı hedeflediklerini belirten

Rektör Büyükkasap, şunları söyledi: "Yatırım imkânını kaybetmiş, öğrenci talebi olmayan bölüm açmanın faydası yok. İş imkânı olan bölümler açılmalıdır. Şimdiye kadar yerel yönetimler tarafından organize edilen cenaze ve mezarlık yönetimi, temizlik hizmetleri, AB uyum yasaları çerçevesinde özel sektör tarafından yönetilecek. Mezarlık bölümünde öğrencilere matem psikolojisi, anatomi gibi dallarda eğitim verilecek. Temizlik öğrencileri peyzaj, mimarlık ve teknik konularda ders alacaklar."

Sabah

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

EĞİTİM İŞ İLANLARI

Sayfayı Paylaş