H. Çelik'in 7 yıllık eseri

Çelik, "okullarımız komünist ülkelerin okullarına benziyordu biz biblo gibi okullar yaptık" dedi.
Görevi Nimet Çubukçu'ya bırakan Çelik, "Biblo gibi okullar yaptık" dedi.İşte yürek sızlatan biblo:

Batman Tosunpınar Köyü İlköğretim Okulu. 114 Öğrencili okul kelimenin tam anlamıyla dökülüyor. Öğrencilerin hali ise yürek parçalıyor. Önlükler yırtık, ayakkabılar delik..

7yıl bakanlık yapan Çelik, "Biblo gibi okullar yaptık" diyerek görevi devretti. Bu okul onun eğitimle değil sadece cemaatleşmeyle ilgilendiğinin en iyi kanıtı.

Çelik "Geçmişten geleceğe projesi ile okulların mimari yapılarını değiştirdik. Okullarımız komünist ülkelerin okullarına benziyordu. Son derece çirkin ve albenisi olmayan okul projeleri vardı. Geçmişten geleceğe projesiyle biblo gibi okullar yapılmıştır." dedi. Çelik'in bu sözleri Doğu ve Güneydoğu Anadolu'da çatısı akan, kapısı, penceresi olmayan okulları hatırlattı.

Sözcü
...................................................................................

YORUM:
Eski bakanımız ülkemizdeki harabe okulları, komunist ülkelerdeki okullara benzetmiş. Hiç kusura bakmasın !
Örneğin, eskiden komünizm altında eğitim gören O.Asya Türk cumhuriyetlerinde, okuyan öğrenciler bizim öğrencilerimizden daha iyi eğitim alıyorlardı. Türkî cumhuriyetlerden gelen üniversite öğrencilerine bir bakın hepsi rusçanın yanında 2. bir yabancı bir dil biliyor, üstelik hepsi bir müzik enstrumanı da çalıyor. (Kendi üniversite arkadaşlarımdan hatırlıyorum.)
Keşke bakanın dediği gibi bütün okullar biblo görünümlü olsaydı...
Ama, görünen köy kılavuz istemiyor.

Üzeyir KADIOĞLU

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

EĞİTİM İŞ İLANLARI

Sayfayı Paylaş