KPSS Bugün Açıklanıyor mu?

KPSS Pazartesi Günü Açıklanıyor mu?

27 Haziran 2009 tarihinde A Grubu kadrolarına ve öğretmenlere yönelik yapılan kamu personeli seçme sınavının bugün adaylara duyurulması bekleniyor. ÖSS,KPSS gibi geniş çaplı sınavların açıklanması yasal bakımdan sayısal olarak 1 ayı aşamaz. ÖSYM bu kurala şu ana kadar uymuştur ve uymaya da devam edecektir. Bu sebeple çok büyük ihtimalle KPSS sonuçları yarın öğleden sonra adaylara duyurulacaktır.

Geçen Yıl da Aynı Senaryo Vardı...

Bilindiği üzere ÖSYM 2008 KPSS sonuçlarını da sayısal olarak

tam 1 ayı doldurduktan sonra adaylara duyurmuştu. Çok büyük bir aksaklık yaşanmadığı müddetçe ki yaşanmadığı görülmektedir; sınav sonuçları bugün öğleden sonra adaylara duyurulacaktır. Öğleden sonra diyoruz çünkü son 3 yıldır sonuçlar hep öğleden sonra açıklanır olmuştur. Buradan ÖSYM'nin sınavları açıklama zorunluluk süresi olan 1 ayı saat olarak da doldurduğuna tanık olmaktayız.

ÖSYM Bunu Hep Yapıyor !

ÖSS sınavına gerektiği kadar önem veren, sonuçlarının bir an önce duyurulması için yoğun çaba sarfeden ; ve hatta sonuçların duyurulma tarihini günler öncesinden üniversite adaylarına duyuran ÖSYM, ne yazık ki KPSS sınavında bu titizliği göstermemektedir. Bu sebeple KPSS sonuçları adeta sürpriz olarak algılanır olmuştur. Tek işi sınav yapmak olan ÖSYM'nin bu konuda daha titiz davranması tüm adayların yegane temennisidir.

MEB'in Kontenjanları Şimdiye Kadar Açıklamış Olması Gerekiyordu...

Genel itibariyle, kontenjanlar KPSS sınavının açıklanmasından bir kaç gün öncesinden MEB'in üst düzey bir yetkilisi tarafından herhangi bir televizyon kanalından öğretmen adaylarına duyurulurdu. Bu durum bu yıl bu şekilde cereyan etmedi. Bunda MEB'in okullardaki norm kadro açıklarını zamanında tespit edememiş olması, SBS yerleştirmelerinin yoğunluğu dolayısıyla gecikmiş olmasının da etkisi olduğunu düşünmekteyiz. Kontenjanların en geç çarşamba gününe kadar öğretmen adaylarına duyurulması beklenmektedir.

Derszamani.net


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

EĞİTİM İŞ İLANLARI

Sayfayı Paylaş