İzmir'de Atanamayan Öğretmenlerin Protestosu (Video)

1000 'E YAKIN ATANAMAMIŞ ÖĞRETMEN MEB'İ PROTESTO ETTİ!Öncelikle İzmir YKM önünde toplanan Atanamamış Öğretmenler, Konak Meydanı'na kadar sloganlar, ıslıklar ve alkışlar eşliğinde yürüdüler.

Ardından basın açıklaması yaparak, MEB'dan öğretmen kadrosuna ayıracak bütçemiz yok denildiğini, Gemicikler yerine eğitime bütçe istediklerini dile getirdiler.

Basın açıklamasının ardından tebeşir bırakma eylemi ve ardından ücretli öğretmenlik için başvuru formunun yakılmasıyla eylem olaysız sona erdi.

Aldığımız notlara göre alana Eğitim-İş ve Eğitim Sen yöneticileri katılarak destek verdiler. Eğitim- Bir Sen hariç tüm sendikaların eyleme olumlu yaklaştığı ve devamı için destekte bulunacakları aldığımız duyumlar arasında.

Kalabalığın Ramazan ayına rağmen 1000 kişiyi bulması öğretmen adaylarının canına tak ettiğini gösterdi.29 Ağustos'ta yapılacak Ankara mitingi için de destek beklediklerini söyleyen atanamamış öğretmenler, istedikleri kadro hakkını alana kadar eylemlerine devam edeceklerini bildirdiler.

Memuruz.net

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

EĞİTİM İŞ İLANLARI

Sayfayı Paylaş