Atananlar Fena Dertli !

İlk Atamada atanan Okul Öncesi Öğretmenlerinden onlarca mail aldık. MEB'e sesleniyoruz. Lütfen bize gelen maili okuyunuz!
İşte Bize gelen mail:
Bizler Okul Öncesi Öğretmeni olarak 14 Eylülde atama tercihinde bulunduk. ATAMAYA açılan okullar hep köy ve mezra okulları idi.Çok değil 5 gün sonra bakanlık 10 bin öğretmen daha alacağını açıkladı. Ben 14 Eylül atamasında 70 puanla evimden çok çok uzaklara atandım. 10 bin öğretmen alımında ise yıl boyu yatan ve kpss den düşük not alan (50, 60 civarı) adaylar il merkezlerine geldi.14 Eylül atamasında tanıdıklarımdan hamile bir arkadaşım 75 puanla istanbul dan Van'ın bir mezrasına bir başkası 77 puanla Ankara'dan Mardin'in bir köyüne atandı. Suçları yüksek puan almak. 5 gün arayla yapılan iki atamanın iç yüzünü sayın bakanımız biliyor mu acaba. Bu mağduriyet nasıl giderilecek? İki atamanında birleştirilerek yapılması çok mu zordu .
Bize gelen başka bir mail:
Sayin Memuruz.Net Yetkilileri,

Ben askeri bir personelim. 14 Eylul'de esimin doguya atamasi yapildi ve bundan 4 gun sonra 10000 alim daha yapildi. Bunun haksizlik ve kanun disi oldugunu artik herkes soyluyor ve biliyor. Bu konuda sizlerin de cok ciddi bir haber yapmanizi ivedilikle istiyoruz. Alinan 10000 kisinin tepkisine istinaden mi yapilmiyor bu haber halen anlamis degiliz fakat magdurun yaninda haksizligin karsisinda olmanizi bekliyoruz. Be dahil bir cok insan konuyu Danistaya tasimis durumda. Mahkeme sureci baslamadan once bu hususun ses getirmesini saglamanizi tensiplerinize rica ederim.

memuruz.net
Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

EĞİTİM İŞ İLANLARI

Sayfayı Paylaş