Fen-Edebiyatlılar Artık Formasyonlu !

  Fen edebiyatçilara pedagojik formasyon YÖK'ten onaylandı.
İŞTE DETAYLAR : 
22 Ağustosta verdiğimiz haberde belirttiğimiz Fen Edebiyat Fakültesi Mezunlarına okurken aynı zamanda Formasyon Alma hakkı getiren düzenleme 27 Ağustostaki YÖK Genel Kurulunda yürürlüğe konulduğu iddia ediliyor.
 Birçok memur sitelerinde bu haber yayınlanırken, kimi memur siteleri tüm Fen Edebiyat Fakültelilere bu düzenlemenin getirildiğini yazarken, kimi memur siteleri ise sadece 3 üniversitede yürürlüğe girdiğini yazmaktadır.
İŞTE BİR MEMUR SİTESİNDEKİ HABERDEN ALINTI:
YÖK üniversitelerin talepleri üzerine 27 Ağustos 2009 tarihli Genel Kurul toplantısında öğrencilerinin mağduriyetini gidermek için başvuruda bulunan Uludağ, İstanbul ve Atatürk üniversitelerinin Fen Edebiyat fakültesi öğrencilerine lisans eğitimleri sırasında öğretmen olabilmek için gerekli olan formasyon alabilme hakkını tanımış oldu.
İŞTE DİĞER MEMUR SİTESİNDEKİ HABERDEN ALINTI:
 27.08.2009 tarihinde yapılmış Yükseköğretim Genel Kurul toplantısında görülmüş ve "2009–2010 Öğretim yılından itibaren Edebiyat, Fen ve İlahiyat fakültelerinde lisans eğitim-öğretimi sırasında Pedagojik formasyon dersleri verilmesi" karara bağlanmıştır.
MEMURUZ.NET

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

EĞİTİM İŞ İLANLARI

Sayfayı Paylaş