Hakkari'de Tam 1200 Öğretmen Açığı var!


Eğitim ve Bilim Emekçileri Sendikası (Eğitim-Sen) Hakkari Şube Başkanı İsmail Ata, kentte yaklaşık bin 200 öğretmen açığı bulunduğunu söyledi.
Sendika binasında basın açıklaması yapan Eğitim-Sen Hakkari Şube Başkanı İsmail Ata, eğitim konusundaki tüm sıkıntıları gerçekleştirdikleri ziyarette Vali Muammer Türker'e ilettiklerini anlattı.

TÜRKER'E NEZAKET ZİYARETİ

Vali Türker'e okullarda devam eden onarımlarda ödenek sıkıntısı, öğretmen açığı gibi sorunları ilettiklerini ve kendisinin de çok duyarlı davrandığını belirten Ata, "
Hakkari KESK şubeler platformu olarak Sayın Valimiz Muhammer TÜRKER'e nezaket ziyaretinde bulunulmuş görüşmenin genel olarak çok olumlu bir havada geçtiğini ve ilimizde genel olarak çalışanların karşilaştığı bazı sıkıntılar kendilerine iletilmiştir. Hakkaride son zamanlarda çalışanlarımızın il dışı sekleri ve il içerisindeki tedavi yolluklarını alamadıkları bu ödemelerin aylarcabekletildiği bununda çalışanlarımızda bir mağduryete neden olduğu yine il dışı sevklerde sevk zinciri uygulamasının acil hastaları mağdur ettiği hususu sayın valimize iletilmiş kendilerinin özel olarak bu sorunla ilgileneceği cevabı alınmıştır."dedi.

"SIKINTILARIMIZI ANLATTIK"

Yine KESK olarak yıl içerindeki eylem ve etkinliklerinde herhangi bir müdahale olmadıgı belirten, Ata, "İstenmeyen görüntülerin orta çıkmadığı bunda sayın valimizin tutumunun çok önemli olduğu sayın valimizin kente tayin olduktan sonra gerginliklerde bir düşüş olduğu gözlenmiştir, bu tutumun tüm ülkeye yayılması temennisiyle kendisine teşekkür edilmiştir. Yine Bazı kurum amirlerinin sendika ayırımı yaptıkları ve bazı atamalarda deneyimin ve tecrübenin gözönünde bulundurulmadığı tamamen sendika ayırımına bakıldığı bilgileri sayın valimize iletilmiş, asla böylesi bir tutuma izin vermeyecegi ve bunun takipçisi olacağı hususu bizlerle paylaşılmıştır. Yine yıllardır şemdinlide müftü vekaletine zaman zaman baktığı ancak konfederasyonumuza bağlı DİVES üyesi olduktan sonra kendisine vekalet verilmediği bunun sendikamıza karşı bir tutum olduğu yine sayın valimize iletilmiştir kendilerine sorunlrımızla yakından ilendiği için teşekk edilerek ziyaretiiz son bulmuştur."şeklinde konuştu.

"1200 ÖĞRETMEN AÇIĞI VAR"

Sorunlarımızı dinleyerek göstermiş olduğu duyarlılıktan dolayı sayın valimize teşekkür ediyoruz diyen Ata, "Hakkari'de yeni eğitim ve öğretim yılına bin 200 civarında öğretmen açığıyla giriyoruz. Bu sorunların mutlaka giderilmesi gerekir. Giderilmemesi halinde buradaki başarısızlık devam edecek. Bu konuyu da sayın valimize illettik. Vali Türker de bakanlıklarla görüşerek, Kasım 2009 için daha çok kontenjan sözü aldığını belirtmiştir. Öğretmen açığının giderilmesi için yoğun bir çalışma içerisine girdiğini belirtmiştir" dedi.
 
Yüksekovahaber
 
 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

EĞİTİM İŞ İLANLARI

Sayfayı Paylaş