Kadro Kasımda mı?

Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu, sözleşmeli öğretmenlerin kadroya alınmasına ilişkin düzenlemeyi Kasım ayına kadar yetiştirmeyi planladıklarını açıkladı
Bakan Çubukçu, söz konusu düzenlemenin sözleşmeli öğretmenlerin daha önce yaptıkları hizmetleri de gözetecek adil bir düzenleme olacağını söyledi.
Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu, sözleşmeli öğretmenlerin kadroya alınmasına ilişkin düzenlemeyi Kasım ayına kadar yetiştirmeyi planladıklarını açıkladı. Bakan Çubukçu, söz konusu düzenlemenin sözleşmeli öğretmenlerin daha önce yaptıkları hizmetleri de gözetecek adil bir düzenleme olacağını söyledi.
Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu, Eğitim-Bir-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile makamında görüştü. Görüşmenin ardından açıklamada bulunan Çubukçu, sözleşmeli öğretmenler ile kadrolu öğretmenler arasındaki yapılanma farkının çalışma barışını bozduğunu, ayrıca sözleşmeli öğretmenin kendini kötü hissettiğini belirterek sözleşmeli öğretmenin aidiyet duygusunun tam anlamıyla gelişemediğini ifade etti. Bakan Çubukçu, "Dolayısıyla sözleşmeli öğretmenlerimizin kadroya geçirilmesine yönelik çalışmamızı sürdürüyoruz. Ben olumlu anlamda sonuçlanacağına, yasal hazırlıkların kısa zamanda Meclis"e sevk edileceğine inanıyorum. Ama bundan sonra tutum olarak da herhangi bir şekilde sözleşmeli öğretmen talebinde bulunmayacağız. Bütün öğretmenlerimizi kadrolu olarak istihdam edeceğiz" dedi.

-KASIM AYINA KADAR DÜZENLEME YETİŞECEK-

Bakan Çubukçu, Kasım ayında yapılacak atamalara kadar söz konusu düzenlemeyi uygulamaya koymayı planladıklarını anlatarak, konu ile ilgili çalışmanın bitirilmesinin ardından açıklama yapılacağını ifade etti. Çubukçu, "Görev yerlerine göre onların mecburi hizmet yöresi olarak adlandırılan yerlerde yaptıkları hizmetleri gözeteceğiz. Sözleşmeyi öğretmenlerimizin hizmet puanlarını, bulunduğu süreyi gözeteceğiz. En adil en doğru şekilde sonuçlandıracağız" dedi. Çubukçu, Maliye Bakanlığı ile kadrolara yönelik görüşmeleri sürdürdüklerini bildirdi.


Memuruz.net

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

EĞİTİM İŞ İLANLARI

Sayfayı Paylaş