Ataması yapılmayan öğretmenler destek turundaAtaması Yapılmayan Öğretmenler Platformu üyeleri Eğitim-Bir-Sen Bursa Şubesini ziyaret ederek mağduriyetlerinin giderilmesi için destek istedi.

Platform adına konuşan Taylan Özgür Aydoğan Türkiye genelinde 15 ilde örgütlenen platform hakkında bilgi verdi. Bursa’da yaklaşık 90 kişilik bir üye topluluğuna sahip olduklarını ifade eden Aydoğan ataması yapılmayan öğretmenlerin mağduriyetine dikkat çekmek için imza kampanyası başlattıklarını toplanan yaklaşık 3 bin imzayı İl Milli Eğitim Müdürlüğüne teslim ettiklerini dile getirdi. Milli Eğitim Bakanlığının öğretmene ihtiyacı olmasına rağmen atanamayan öğretmenlerin psikolojilerinin bozulduğunu, sivil toplum örgütü olan sendikalardan da bu bağlamda destek istediklerini belirrti.

Eğitim Bir-Sen Bursa Şubesi Mali Sekreteri Mustafa Sarıgül ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, camianın meseleleriyle yakından ilgilendirdiklerini söyledi. Mağduriyetin önlenmesi için gereken her türlü girişime destek verdiklerini belirten Sarıgül, problemin çözülmesi için sendika genel merkezi aracılığıyla bakanlığa konuyu ileteceklerini belirtti.

Eğitim Bir-Sen Bursa Şube Başkanı Numan Şeker ise Tükiyede 238 bin öğretmene ihtiyaç olduğu halde 200 bin öğretmenin atamasının yapılmadığını dile getirerek, oluşan açığın 4B statüsünde öğretmenlerin yanında ücretli öğretmenlerle kapatılması yoluna gidildiğini hatırlattı.

 
 
(AYÖP- Bursa)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

EĞİTİM İŞ İLANLARI

Sayfayı Paylaş