POMEM SINAV SONUÇLARI açıklandı !

POMEM sonuçları açıklandı.
İşte 2009 POMEM Sonuçları.
SINAV SONUCUNU ÖĞRENMEK İÇİN BURAYA TIKLAYINIZ!
http://www.egm.gov.tr/egitim/pomemsonuc/default.aspxDUYURU !!!


28 EYLÜL – 04 EKİM 2009 TARİHLERİ ARASINDA YAPILAN POLİS MESLEK EĞİTİMİ SINAVINDA BAŞARILI OLAN ADAYLARIN DİKKATİNE!

Yapılan sınavda başarılı olan adaylar 8. ve 9. dönem olmak üzere 2 dönem halinde eğitime alınacaktır. 8. dönem 30 Aralık 2009 tarihinde başlayacaktır.
1.    Başarı sıralamasına göre 4450 erkek, 300 bayan aday 30 Aralık 2009 tarihinde başlayacak eğitime alınacaktır.
2.    30 Aralık 2009 tarihinde başlayacak eğitime katılacak adayları belirlemek amacıyla 350 bayan, 6000 erkek adaya 12 Ekim 2009 tarihinden itibaren sağlık kurulu raporu aldırılacak ve güvenlik soruşturması yaptırılacaktır.
3.    Başarı sıralamasına göre ilk 350 bayan ile ilk 6000 erkek asil adaylar sağlık kurulu rapor işlemleri için 6 adet vesikalık fotoğraf ile (evli olan adayların eşleri hakkında yapılacak güvenlik soruşturması için güvenlik soruşturması formunda kullanılmak üzere 1 adet vesikalık fotoğraf) birlikte müracaat ettiği il emniyet müdürlüğü eğitim şube müdürlüğüne 12-16 Ekim 2009 tarihleri arasında başvuruda bulunacaktır. 16 Ekim 2009 Cuma günü saat 16:00’a kadar sağlık raporu formunu almayanların adaylıkları sonlandırılacaktır.
4.    Başvuruda askerliğini yapmış adaylar hastaneye sevk işlemleri esnasında ayrıca terhis belgesini, askerlik süresince hava değişimi raporu olanlar ile askerlikten muaf veya askerliğe elverişli olmayanlar ise belgelerini yanlarında getireceklerdir.
5.    8. dönem eğitime katılmak için işlemlere başlaması gereken adaylardan mazeretleri sebebiyle 9. dönem polis meslek eğitimine katılmak isteyen adaylar (sağlık kurulu rapor formunu almadan ) 16 Ekim 2009 tarihine kadar, müracaat ettikleri il emniyet müdürlüklerine dilekçe vermeleri gerekmektedir. Belirtilen tarihten sonra veya sağlık raporu işlemlerine başlayan adayların dönem değişikliği talepleri kabul edilmeyecektir.
6.    8. dönem işlemlere başlaması gerekirken, 9. dönem için erteleme dilekçesi veren adayların yeniden 8. döneme gitme talepleri kabul edilmeyecektir.
7.    8. dönem POMEM eğitimine katılmak için işlemlere başlayan adaylar sağlık kurulu raporlarını en geç 26 Ekim 2009 tarihine kadar eğitim şube müdürlüklerine teslim edeceklerdir. İşlemleri bu tarihten önce biten adaylar, raporları müracaatta bulundukları eğitim şube müdürlüğüne teslim edeceklerdir.
8.    Yapılan sınavlarda başarılı olan adaylardan polis meslek eğitimine katılmayacak adaylar, müracaat ettikleri İl Emniyet Müdürlüklerine feragat ettiklerini yazılı olarak beyan ederek işlemlerini sonlandırmaları gerekmektedir.
9.    Sağlık kurulu raporu ve güvenlik soruşturması olumlu olan adayların eğitim merkezlerine planlamaları yapılarak 23 Aralık 2009 tarihinde www.egm.gov.tr adresinde duyurulacaktır.
10. Sağlık kurulu raporu ve güvenlik soruşturması olumsuz olan adayların POMEM Müdürlüklerine planlaması yapılmayacak ve adaylıkları sonlandırılacaktır.
Adaylara Önemle Duyurulur.09.10.2009

Emniyet Genel Müdürlüğü
Eğitim Dairesi Başkanlığı


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

EĞİTİM İŞ İLANLARI

Sayfayı Paylaş