Plan Bütçe Komisyonu, 10 bin öğretmen atamasını bugün görüşecek


TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin, saat 10.00'da Suriye Halk Meclisi Başkanı Mahmud El Abraş ile başbaşa görüşecek. Saat 10.15'te heyetlerarası görüşmeye geçilecek.
Saat 10.00'da ve 21.00'de toplanacak olan TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda, Devlet Planlama Teşkilatı Müsteşarlığı, TÜİK, GAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı, Hazine Müsteşarlığı, BDDK, SPK, Tütün ve Alkol Piyasası Düzenleme Kurumu'nun 2010 yılı bütçeleri görüşülecek. Komisyonda, bütçe görüşmelerinin ardından, Milli Eğitim Bakanlığı'nın öğretmen ihtiyacının karşılanabilmesi için 10 bin öğretmen kadrosuna 31 Aralık 2009'a dek atama yapılmasını öngören yasa teklifi ele alınacak.
Saat 10.30'da toplanacak olan TBMM KİT Komisyonu'nda, Türkiye Elektrik Dağıtım A.Ş. ile bağlı ortaklarının 2007 yılı hesapları genel görüşe sunulacak.
TBMM Çevre Komisyonu, saat 11.00'de toplanarak, Hırvatistan ve Kırgızistan ile ilgili 2 ayrı anlaşmanın uygun bulunduğuna dair yasa tasarısını
görüşecek.
TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin, saat 11.30'da Eskişehir Milletvekili Nedim Öztürk ve beraberindeki heyeti TBMM Küçük Grup Salonu'nda kabul edecek.
Saat 13.00'te toplanacak olan TBMM Genel Kurulu'nda, Sayıştay Yasası'nda değişiklik öngören yasa teklifinin görüşmelerine devam edilecek.
''20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü'' kapsamında, saat 14.00'te TBMM Tören Salonu'nda Çocuk Forumu düzenlenecek. Forumda, TBMM Başkanı Şahin, Devlet Bakanı Selma Aliye Kavaf ve Avrupa Komisyonu Türkiye Delegasyonu Kurum Oluşturma ve Sivil Toplum Başkanı Erwan Marteil de konuşacak.
TBMM'nin 90. Yıl etkinlikleri kapsamında düzenlenecek masa tenisi turnuvasının tanıtımı amacıyla, saat 15.30'da Mermerli Salonda, TBMM Başkanı Şahin'in de katılacağı gösteri müsabakaları yapılacak.
TBMM Başkanı Şahin, saat 17.15'te Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Viladimir Ivanovsky'yi kabul edecek.
TBMM Başkanı Şahin, saat 19.00'da Suriye Arap Cumhuriyeti Halk Meclisi Başkanı El Abraş onuruna TBMM Mermerli Salonda akşam yemeği verecek.

MEMURLAR.NET

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

EĞİTİM İŞ İLANLARI

Sayfayı Paylaş