Sizce hangi branşta kaç bin öğretmen atanmalı?


MEB, Kasım ayında 10 bin civarında öğretmen atanması planlıyor. Yüz binlerce öğretmen yıllardır atanmayı bekliyor. Sizce hangi branşta kaç bin öğretmen atanmalı? YORUM EKLEYİN

Neden Fizik öğretmenleri atanmıyor!

Sayın Güçlü, ismim Fuat Karip. kpss türkiye 122. siyim. puanım 93,608 ve fizikçiyim.
Sadede geleyim; kasımda atama haberini yine sizden duyduk kesin olarak.acaba fizik branşından ne kadar alım olacağı konusunda bir bilginiz ya da duyumunuz var mı? biliyorsunuz 3 atamadır (1 yıldan fazla) fizikten tek bir kişi bile alınmadı. sizden acilen cevap bekliyorum.
çalışmalarınızda başarılar diler saygılar sunarım.
 
Okul Öncesi çok düşük puanla atanabiliyor!

Okul öncesinden alım olmamalı ya da çok az olmalı. çok az bir puanla atandıkları için  diğer öğretmenlerin tepkisini aldılar. Fizikten mutlaka atanma olmalı, türkiye 1. si bu bölümden çıkmasına rağmen geçen atamada bu bölümden alım olmamıştı(önceki atamada da fizikten alım olmamıştı). Alım bekliyoruz, en az 100. diğer bölümler için bu rakam komik bir rakamken biz bu rakama bile yarabbi şükür denecek duruma düşürüldük.


Sadece Bilişim Teknoloji Öğretmenliğinde 11 bin açık var

Bilişim çağında olduğumuzu ve ülkelerin yeni dünyada birbirleriyle rekabet edebilmeleri için bilişimin olmasa olmazlardan olduğunu atama klavuzunda ifade eden sayın bakan görünürde ise tam tersi bir tutum izlemektedir.Biz bilişim teknolojileri öğretmenleri olarak çok büyük haksızlıklara maruz kalmaktayız, ders saatimizin düşürülmesi,dersin seçmeli olması ve değerlendirme sisteminin (karneye not verilmemesi) olmaması, Bilişim Teknolojileri Formatörlüğü adı altında diğer branş öğretmenlerine verilen kurslarla bu açığın kapatılmaya çalışılması,bilişim teknoloji öğretmenlerinin birer teknik servis görevlisi muamelesi görmesi bunların başlıcalarıdır.

Bilişim Teknolojilerine , yetişmiş insan gücüne ihtiyacın arttığı günümüzde Meb 9. Sınıflarda Bilgi ve İletişim Teknolojileri dersini kaldırmış,2009 itibariyle atama kontenjanını 1127 kontenjandan 500 gibi bir sayıya düşürmüştür. Sayın Personel Genel Müdürünün Bilişim Teknolojileri branşından 11000 açığın bulunduğunu ifade etmesine rağmen bu kadar az atama yapılması anlaşılır gibi değildir. Kasım atamasında yapılan bu hatanın düzeltilmesini bilişim teknolojilerine gereken önemin verilmesini bekliyoruz, yoksa bilgisayarı sadece oyun aracı,facebook ve messenger kullanımından ibaret sanan bir nesil çıkacaktır karşımıza..Kasım atamasında söylenilen 10000 rakamı çok azdır.Her şeye kaynak bulabilen hükümet geleceği şekillendiren bir alanda kaynak bulamaması ve tasarrufa gitmesi ülkeyi uçuruma sürüklemek demektir.Bilişim teknolojileri öğretmenleri olarak en az 1000 üzerinde bir alım yapılmasını istiyoruz. Yanımızda olduğunuz için ve duyarlılığınız için çok teşekkür eder çalışmalarınızda başarılar dilerim.

MEB ADALETLİ DAVRANMALI!


İLK ÖNCE SAYIN ABBAS GÜÇLÜ ATANAMAYAN ÖĞRETMENLERİMİZİN KANAYAN YARALARIYLA BU KADAR İLGİLENDİĞİNİZ İÇİN SİZE NE KADAR TEŞEKKÜR ETSEK AZDIR.10BİN ÖĞRETMEN ATAMASI TABİKİ DE AZ .SAYIN BAKANIMIZ MALİYENİN AYIRDIĞI KADROYU OKUL ÖNCESİ ALIMINA AYIRDIĞI İÇİN DİĞER BRANŞLARI ÇOK ZOR DURUMDA BIRAKTI.ÖZELLİKLE ANADİLİMİZ OLAN TÜRKÇEYE YAPILAN HAKSIZLIĞA SÖYLENECEK SÖZ BİLE BULAMIYORUZ.10BİN ÖĞRETMEN ATAMASINI SÖZLEŞMELİ OLARAK İSTİYORUZ.ÇÜNKÜ KADROLU OLURSA SÖZLEŞMELİLER KADROYA GEÇİRİLECEK HİÇ YENİ ALIM YAPILMAMIŞ OLCAK.KADROLU ALIM OLURSA DAHİ SÖZLEŞMELİ ÇALIŞAN ÖĞRETMENLERİMİZE TERCİH YAPMA HAKKI VERİLMEMESİ GEREKİR.BİZ ÖĞRETMEN ADAYI ARKADAŞLARIN İSTEDİĞİ DE SÖZLEŞMELİ ALIM OLMASI YANİ YENİ ALIM YA DA KADROLU ALIM OLCAKSA SÖZLEŞMELİ ÇALIŞANLARA KADRO İÇİN TERCİH YAPMA HAKKININ VERİLMEMESİ.ALIMLARIN BRANŞLARA GÖRE ADALETLİ YAPILMASI İSTİYOR VE ANADİLİMİZ OLAN TÜRKÇEYE GEREKEN DEĞERİN VERİLMESİ.İLGİNİZ İÇİN TEKRARDAN TEŞEKKÜRLER.BİNLERCE ÖĞRETMEN ADAYININ HAYIR DUASINI ALDINIZ.

Teknik öğretmenler neden atanmıyor?

Kasım atamasında önceliğin teknik öğretmenlere verilmesi gerekir. çünkü meslek liselerinde bildiğiniz gibi katsayı uygulamasının kalkmasından sonra öğrenci patlaması yaşanmaktadır. 10 yıla yakın bir zamandır teknik öğretmen alımları yapılmamaktadır. ücretli öğretmenlerle mesleki eğitim geliştirilemez. mesleki eğitimde ücretli öğretmenin yeri yoktur. bu sebepten dolayı acilen kasım atamasında mesleki branşlara öncelik verilmelidir.


Sadece İngililizce’de 15 bin açık var!

NEYMİŞ EFENDİM OKUL ÖNCESİNDE YENİ BAŞLANGIÇMIŞ; OKUL EĞİTİMİNDEKİ AÇIĞI KAPATTIN MI Kİ OKUL ÖNCESİNE 
BU KADAR YÜKELNİYOSUN... YANİ OKUL ÇAĞININ BÜTÜN ÖĞRETMENLERİ HAZIR İŞLER YOLUNDA BİRDE OKUL ÖNCESİNE YÜKLENELİM ÖYLE Mİ????
İNGİLİZCEDEN 2000 ALIM BEKLİYORUZ EN AZ... 15 BİN AÇIK DAN BAHSEDİLİYOR ZATEN...!
İLİGİLİLERLE PAYLAŞIRSANIZ, İLETİRSENİZ SEVİNİRİM... EMEKLERINIZE TEŞEKKURLER    

Çubukçu sözleşmeli öğretmen atanmayacağını söylemişti!

Ben kasım atamasını bekleyen 250 000 öğretmenden yalnızca biriyim.. İnternet sitenizdeki yazınızda kasım atamasının çok büyük ihtimalle yapılacağını yazmışsınız.. Peki sözleşmeli mi kadrolu mu? Cevap verirseniz inanın çok mutu olacağım.. Malesef binlerce meslektaşım gibi benim de atanmam sözleşmeli alıma bağlı.. İlginize şimdiden teşekkür ederim.. Çalışmalarınızda başarılar...

Sözleşmeli öğretmenlik artık kaldırılmalı!

Sizi eğitim camiası açısından Türkiyenin eğitim sorunlarıyla yakından ilgilenen her fırsatta eğitimle ilgili problemleri; programınızda, üniverstelerde verdiğiniz konferanslarda ortaya koyan gerekli yerlere bu probleri ileten, bir duayen  görmekteyim. Merak ettiğim konu sizin sözleşmeli öğretmen konusundaki yaklaşımınızın ne olduğu? Takip edebildiğim kadarıyla sözleşmeli öğretmenlerin yani bizlerin yanında olduğunuzu bilmem.Yalnız anlamadığım milletin seçmiş olduğu iktidarın milleti için milletinin refahı için çalışması gerekliliği değil midir? Temel problemimiz geleceği göremememiz. İnsan dünyaya sıkıca sarılmalı birilerinin zorlamasıyla değil. M.E.B'den isteğimiz sözleşmeli öğretmenlik uygulamasının kaldırılması ve  bir an önce tayin hakkının verilmesi. Bu konuda kamuoyu oluşturabilmemiz için bizlere daha çok destek vermenizi temenni ediyor saygılar sunuyorum.
KÖY ÖĞRETMENİ / ERZURUM


HANİ 17 BİN ÖĞRETMEN ATANACAKTI?

ATANMAYI BEKLEYEN ÖĞRETMENLER OLARAK KASIM AYI BİZİM İÇİN BİR DÖNÜM NOKTASI, SAYIN BAKANIMIZIN KASIM AYINDA YENİ ÖĞRETMEN ATAMASI YAPILACAĞINA DAİR BEYANI VE MEB PRSONEL BAŞKANI SAYIN NECMETTİN YALÇIN'IN TRT 2 DE "EKİM SONU KASIM BAŞI 17000 ÖĞRETMEN ATAMASI YAPMIŞ OLACAĞIZ" ŞEKLİNDEKİ AÇIKLAMALARI ÜZERİNE BİZLER KASIM AYI ÖĞRETMEN ATAMASI İÇİN EN KISA ZAMANDA BİR AÇIKLAMA BEKLİYORUZ...ZİRA BİRÇOĞUMUZ BU SEBEPLE BİRÇOK İŞ İMKANINDAN VAZGEÇMEK DURUMUNDA KALDI.ŞİMDİKİ DURUM İSE SADECE 10.0000 ATAMANIN YAPILMASI YÜNÜNDEDİR.EYLÜL AYI İÇİN DE SADECE OKUL ÖNCESİ ÖĞRETMENLİĞİNE 10.000 ATAMA YAPILMIŞTIR.KASIM AYINDA YAPILACAK 10.000 ATAMA DİLENCİYE VERİLECEK SADAKADAN FARKSIZDIR.
BUNUN YANI SIRA ATAMASI YAPILMAYAN BİNLERCE ÖĞRETMEN ÜCRETLİ ÖĞRETMENLİK YAPIYOR VE BU DURUM ÇALIŞMA BARIŞINI OLUMSUZ YÖNDE ETKİLİYOR.
SİZİN BU KONULARDA HASSAS OLDUĞUNUZU DÜŞÜNEREK BİR AN ÖNCE BU "ATAMASI YAPILMAMIŞ ÖĞRETMENLERİN KANAYAN YARASINA" BİR HABER YAPMANIZI TEMENNİ EDİYORUZ.
KASIM ATAMASI İÇİN MALİYE'NİN İZİN VERMEDİĞİ YÖNÜNDE DUYUMLAR ALDIK. BÜTÇEDEN EN FAZLA PAYI MEB ALIRKEN KASIM AYINDA ATAMA YAPILMAZSA ON BİNLERCE ADAYIN UMUTLARI VE HAYALLERİ YIKILIR.
TÜRKİYE CUMHURİYETİNİN BAKANININ SÖZÜNE GÜVENMEYİP KİME GÜVENECEĞİZ. EMEKLERİMİZ HAYALLERİMİZ HER ŞEY BOŞA GİDİYOR
İLKELİ, DÜRÜST VE TARAFSIZ HABERCİLİĞİNİZİ TAKDİR EDİYORUZ VE SİZDEN YARDIM İSTİYORUZ

 Bu belirsizlik neden?

İnternet sitenizde "Kasım’da Öğretmen Alınacak" başlıklı haberinizle ilgili olarak bir soru sormak istiyorum.Ataması yapılacak öğretmenler kadrolumu sözleşmelimi olarak atanacak. Puanım yüksek olmasına rağmen istediğim yerler olmadığı için aileme çok uzak yerleri sözleşmeli tercih ettim ve kazandım.Çünkü ortada bakanın vermiş olduğu bir söz vardı.Artık sözleşmeli alım olmayacağına güvenerek yaptım tercihleri. Biliyordumki Kasım'da kadroya geçip başka bir tercih hakkınsa sahip olacaktım.Fakat Kasım ayı gelmesine rağmen, verilen sözlere rağmen alımların kadrolumu sözleşmelimi olacağı belli değildir.Bu konuda bilgi sahibiyseniz aydınlatabilirseniz çok sevinirim.Şimdiden  çok teşekkür ederim

Kaynak: Abbasguclu.com.tr

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

EĞİTİM İŞ İLANLARI

Sayfayı Paylaş