2010 POMEM Yedekleri İçin Mail Kampanyası !

2010 POMEM Yedeklerinin isteklerini haber yapıyoruz. 2010 POMEM Yedekleri için mail kampanyası için tıklayınız
İŞTE ORTAK MAİL KAMPANYASI METNİ


EMNİYET GENEL MÜDÜRLÜĞÜ’NE
Bu yıl yapılmış olan PMYO sınavının sonuçlanmasının ardından yapılan 1.yedek planlaması açıklamasında 771 tane erkek yedeğin çağrılmış olduğunu ve bu çağrılan 771 tane erkek yedekten 570 tanesinin okulların kontenjan artırımı sonucunda, geriye kalan 201 tanesinin ise PMYO sınavını kazandığı halde hakkından vazgeçenlerin yerine çağrıldığını öğrenmiş bulunmaktayız. Bunun sonucunda da bu yıl planlanan 6100 PMYO erkek öğrenci sayısının, bu okulların kontenjan artırımı gerekçe gösterilerek, 570 kişi artırıldığı anlaşılmaktadır. Ve sonuç olarak okullar eğitime başladığında başta planlanmış olan 6100 PMYO erkek öğrencisi yerine 6670 PMYO erkek öğrencisinin eğitime başlayacağı anlaşılmaktadır.
7.dönem POMEM okullarında eğitim görmekte olan bir arkadaşımızın aracılığıyla, onun bulunduğu POMEM okulunda eğitimin başladığı günden beri çeşitli sebeplerle yaklaşık 30 civarında kişinin okulu bıraktığını öğrenmiş bulunmaktayız. Ülkemiz genelinde 9 tane POMEM Okulu olduğuna göre ve her bir okulda yaklaşık bu kadar bir sayı (30 kişi), okulu çeşitli sebeplerden bırakmış olsa, bu sayı 9 POMEM okulunda 270'i bulur. Yani şuan POMEM okullarında eğitim gören 7.dönem POMEM öğrencilerinden yaklaşık 250 - 300 civarı öğrencinin çeşitli sebeplerden okulunu bıraktığı anlaşılmaktadır. Emniyetimizin bu 7.dönem POMEM okullarını planlarken belirlemiş olduğu öğrenci sayısına, 6 aylık eğitimin ardından, çeşitli sebeplerden okulu bırakanlardan dolayı, mezuniyette bu sayıya ulaşamayacağını ve planlanandan eksik POMEM öğrencisi mezun edeceği anlaşılmaktadır.

Bu yıl PMYO yedek alımlarında, baştan planlanan 6000 PMYO erkek öğrenci sayısının, okulların kontenjan artırımı gerekçe gösterilerek artırıldığı ve bu sayının 6670'lere vardığını, bunun aynısının POMEM yedek alımında da, 7.dönem şu an eğitim görenlerden çeşitli sebeplerden okulu bırakanlar gerekçe gösterilerek, şuan belirlenmiş olan 9000 POMEM erkek öğrenci sayısının artırılabileceği ve bunun siz değerli Emniyet Genel Müdürlüğü, Eğitim Daire Başkanlığı'nın elinde olduğunu bilmekteyiz.

Biz 8. ve 9. dönem POMEM yedekleri olarak, 7.dönemde şuan eğitim görenlerden çeşitli sebeplerden okulları bırakanlar gerekçe gösterilerek, bunların yerine biz yedeklerin, 9.dönem POMEM öğrencileriyle birlikte 2010 Haziran döneminde POMEM okullarına çağrılmasını talep etmekteyiz.
Talebimizin değerlendirilmeye alınmasını ve gereğinin yapılmasını arz ederiz.

8. ve 9. Dönem POMEM Yedekleri


Yukarıdaki metni

egitimdb@egm.gov.tr

besir.atalay@icisleri.gov.tr

egitim@icisleri.gov.tr

mustesarlik@icisleri.gov.tr

maillerine farklı maillerle yollamanızı rica ediyoruz.

MEMURUZ.NET

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

EĞİTİM İŞ İLANLARI

Sayfayı Paylaş