Dershane ücretlerine yeni yılda zam geliyor


Özel Dershaneler Birliği Derneği (ÖZDEBİR) Başkanı Faruk Köprülü, 2010-2011 eğitim-öğretim yılı kayıtları için dershane ücretlerine yüzde 10 ile yüzde 25 arası zam yapmayı planladıklarını söyledi.
Köprülü, yaptığı açıklamada, dershanelerin 2009-2010 eğitim-öğretim yılında bir önceki yılın ücretlerinde değişiklik yapmayarak, "zamsız" öğrenci aldıklarını hatırlatarak, bu karar nedeniyle zor bir dönem geçirdiklerini söyledi.

Gelecek eğitim-öğretim yılı kayıtlarına ise önümüzdeki günlerden itibaren başlanacağını ifade eden Köprülü, şöyle devam etti:
"Zamsız geçen bir dönemi sektör olarak çok zor atlattık. Ama bu sene zam yapmak zorundayız. Şu an illere göre 5 ile 10 TL arasında değişen birim ders fiyatlarına yüzde 10 ile yüzde 25 arasında zam yapmayı planlıyoruz. Bir dershanenin ortalama ders süresi yıllık 500 ile 700 saat arasında değişiyor. Bu birim saatlerine gelecek zam oranına göre yıllık ücret belirlenecek. Zam oranı ilköğretim ve liseler için de aynı olacak. Geçen yıl zamsız öğrenci alarak ekonomik krizi velilere yansıtmamaya çalıştık. Bu zammı anlayışla karşılamalarını bekliyoruz."

AA

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

EĞİTİM İŞ İLANLARI

Sayfayı Paylaş