MEB, 9 bin 820 öğretmen atadı

10 bin öğretmenin ataması yapıldı işte detaylar:

Ataması gerçekleşen aday öğretmenlerden belgeleri hazır olanlar, 17 Aralık'tan itibaren, İl Milli Eğitim Müdürlüklerine başvurarak, görevlerine başlayabilecek.
Atamalar Bakanlık Başöğretmen Salonu'nda bilgisayar ortamında gerçekleştirildi. Salonda ataması yapılan adayların bazılarının ağladığı gözlendi. Atanamayan adaylar ise hüzünlü bir bekleyişle salonu terk ettiler.
Sonuçlar için  http://www.meb.gov.tr  ve http://personel.meb.gov.tr  adresinden bakabilirsiniz.
Ataması yapılan öğretmenlerimize melek hayatlarında başarılar dilerken , ataması yapılmayan eğitimcilerimize geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.

MEMURLAR.NET

* * *


EDİTÖR YORUMU:
Bu atamalarda "sözleşmelilerin de başvuru yapması nedeniyle. atamalar genelde sözleşmelilerin kadroya alınması" şeklinde tezahür etmiştir. 

Yani, yeni alınn öğretmen (sıfırdan atama) sayısının 3000 lerde olduğu sanılıyor. Geriye kalan 6000 küsür  atama ise sözleşmelilerin kadroya alınması şeklinde olup, yeni atama değildir. 
Medyada her atama döneminde zikredilen sayılar yeni atama(sıfırdan atama) olsaydı işsiz öğretmen sayısı 300 bini bulmazdı.Atama istatistikleri açıklandığında sitede yayınlayacağız.


 Üzeyir Hoca


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

EĞİTİM İŞ İLANLARI

Sayfayı Paylaş