Öğretmenevlerini artık basın mensupları da kullanabilecek

Başbakanlık Basın-Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü'nün (BYEGM), basın kartının öğretmenevlerinde de geçerli olmasını sağlamak için başlattığı girişime Milli Eğitim Bakanlığı'ndan olumlu
cevap geldi. BYEGM tarafından başlatılan basın kartının işlevinin artırılması çalışmaları sürüyor. İndirim çalışmaları özellikle yerel medyanın çalışmalarına destek olmak amacı taşıyor.
BYEGM, basın kartının öğretmenevlerinde de geçerli olmasını sağlamak için başlattığı girişime Milli Eğitim Bakanlığı'ndan olumlu cevap geldi. Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmene Hizmet ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı'nın 25.11.2009 tarihli cevap yazısında, Başbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü'nün sekretaryasını yürüttüğü ve 13 kişilik komisyon tarafından verilen basın kartını taşıyan gazetecilerin öğretmenevlerinden kamu personeline uygulanan indirimden yararlanabileceği ifade edildi.
BYEGM Genel Müdürü Salih Melek, "Ülkemizde bulunan 11 bin 300 basın kartı taşıyan medya mensubu, Basın Kartları Yönetmeliği gereğince; devlet ve belediyelerin, özel idare ve köylerin ve bunlara bağlı kuruluşların, ulaşım hizmetleri (otobüs, metro vs.) ile toplantıları izleme, kamuya ait müze, galeri, sergi ve stadyumlarda spor karşılaşmalarından halen ücretsiz olarak yararlanmaktadırlar. Yenilerini ekleyeceğimiz ulaşım, iletişim, konaklama ve teknolojik imkânları kolay ve daha ekonomik elde etmeye yönelik bu çalışmalar, tamamen gönüllülük esasına uygun, iyi niyet çerçevesinde, destek amaçlı yapılmakta olan bir hizmettir. Bu çalışmalarımıza katkı sağlayan Milli Eğitim Bakanlığımıza ve değerli personeline teşekkür ederim." dedi.

Medyatava

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

EĞİTİM İŞ İLANLARI

Sayfayı Paylaş