Şubat atamaları konusunda Çubukçu'ya tepki yağıyor !

Sözleşmeli ve Ataması yapılmamış 300.000 öğretmen görülmemiş şekilde üç günden beri milletvekillerine ve medya mensuplarına tepki yağdırıyor

Binlerce elektronik postadan bir örnek:


“Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu'nun birkaç gün önce bir TV kanalında yaptığı açıklamaya göre, şubat atamasının olmayacağı söylendi. Ancak damdan düşer gibi 2009 yılında KPSS'ye girmiş adayların elinden şubat hakkının alınıp, ağustos da tek atama yaparak atama sıralarının yaklaşıp atanma ihtimalleri doğacakken, tekrar başa dönüp 240 bin adayla yarışa sokulması akıl almaz bir iştir. Üstelik bu değişiklikten önce okul öncesine kontenjan açmak için diğer branşların alımı azaltılmış ve diğer branşlar mağdur edilmiştir. Zaten yeterince az atama yapılan branşların elinden şubat atamasının da birden bire oldu bittiye getirilip alınmaya çalışılması zulümden başka bir şey değildir. Bize Şubat atamasının yapılmayacağı 2009 kpss öncesinde söylenseydi , tek atama yapılacak denilseydi bu tepkiler olmayacaktı.

Durup dururken yılda tek atama sistemine geçilirse 2009 KPSS'ye girenler mağdur edilecektir. Her yıl şubat ataması yapılmıştır ve bu yılda yapılmalıdır. Biz yılda tek atamaya karşı değiliz, ancak bir yanlışı düzeltirken başka bir yanlışa imza atıp (ki bunu başkalarının hakkını gasp ederek) yapmak T.C. kurum ve yöneticilerine yakışmamaktadır. Ataması yapılmayan öğretmenlerin mağduriyeti giderilmeli, şubat ataması yapılmalı ve daha sonra yılda tek atama sistemine geçilmelidir.”

İKİNCİ MEKTUP:

NİMET Çubukçu'nun bir KPSS dönemi ortasında “Şubatta öğretmen ataması düşünmüyoruz” şeklindeki açıklaması ümitlerini her yıl yapılan şubat atamasına bağlayan binlerce insanı yıktı. Bedelli askerlik ve sözleşmeli öğretmenlerin tepkilerinden sonra en büyüğü...bu haber bir memuruz.net haberidir

Sadece hurriyet.com.tr'ye 2500 mesaj geldi.

Bakan'a soruyorlar:

* Şubat ataması yapılmazsa 2. dönem emekli olan, istifa eden ya da ücretli kölelik diye tabir ettiğimiz 500 TL'ye çalışan onbinlerce öğretmen KPSS'ye hazırlanmak için istifa ettiğinde bu açığı nasıl kapatmayı planlıyor?

* 2 yıl geçerliği olan KPSS puanını şubat ataması yapılmadığı takdirde kullanamayacak olan adayların ellerinden verilmiş bir hak alınmış oluyor ve bu durum hukuki sonuçlar doğurur.

* Bakanlığın planlarını bir KPSS dönemi ortasında uygulamaya koymaya çalışması ne kadar faydalı?

* Onbinlerce işsiz öğretmenin

aylar boyunca çalışıp hayatından eksiltip girdiği bir sınavdan aldıkları puanı Şubat atamasını kaldırarak bir çırpıda heba etmek hangi hakka hangi hukuka sığar?

Şubatta atama yapılmalıdır. Bakan Çubukçu'nun bir an önce yükselen sesimize kulak vermesini ve bir açıklama yapmasını bekliyoruz.”


YALÇIN BAYER -Hürriyet & MEMURUZ.NET

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

EĞİTİM İŞ İLANLARI

Sayfayı Paylaş