ŞUBATTA ATAMA YOK !

Samanyolu Yayın Grubu Ankara Temsilcisi Abdullah Abdulkadiroğlu'nun hazırlayıp sunduğu Günlük programına katılan Milli Eğitim Bakanı Çubukçu şubatta atama yapmayı düşünmediğini söyledi.
Yapılan son atamayla Maliyeyle olan anlaşmalarını zorladıklarını ve şubatta öğretmen ataması yapmayacaklarını söyledi. 2010 yılı içerisinde ise eğitim öğretimde birliği sağlamak amacıyla yıl içine dağıtılan atamaların tamamının ağustosta tek seferde yapılacağını söyledi.
 Milli Eğitim Bakanı Çubukçu 2010 yılı içinde ise 40 bin kadrolu öğretmen atanacağını söyledi. Şuan itibariyle 70 bin öğretmen açığının olduğunu bunun tamamının kadrolu öğretmen atayarak kapatacaklarını bildirdi.

Bakan Çubukçu sözleşmeli öğretmenlerle ilgili olarakta kadroya alım çalışmalarının hala maliyeyle devam ettiğini öne sürdü, alım olursa da kadroya geçişlerin tek seferde mümkün olmadığını belirli yıl ve hizmet puanına göre kadroya geçirileceğini bildirdi.

Yine Bakan Çubukçu sözleşmeli öğretmenlerin eş durumundaki yaşadığı sorunların kadrolularda uygulanan il emriyle çok yakın bir zamanda çözüleceğini söyledi.

mebpersoneli.com

2 yorum:

  1. Kimya mezunuyum 4 senedir kpss çilesi çekiyorum.
    Bunca öğretmen açığı varken, insanların kaderiyle oynuyorlar sanki.

    YanıtlaSil
  2. geographist19 Aralık, 2009

    kadroluyu geçtik, bari sozleşmeli alsınlar

    YanıtlaSil

EĞİTİM İŞ İLANLARI

Sayfayı Paylaş