12 Bin Polis 35 binde öğretmen alınacak

Bu çerçevede 35-40 bin öğretmen alınacak. Tamamına yakını üniversite mezunu olmak üzere yaklaşık 12 bin yeni polis memuru da emniyet kadrosuna katılacak.

Haftalık Para dergisinde yer alan habere göre; bütçe kanunuyla 32 bin yeni kadroya da imkan verildi. Kadro dağılımında Milli Eğitim, Sağlık ve İçişleri Bakanlıkları"na öncelik verilecek

2010 PMYO Sınavı için Ham puan kaç olur?

2010 PMYO Sınavına ön başvuru yaptıra bilmek için gerekli olan ham puan ile ilgili çeşitli sorular sıkça tarafımıza gelmektedir.
Siz değerli üyelerin merakla beklediği yeni düzenlenen sisteme göre ham puan uygulaması kaç olacağı yönünde çeşitli tahminlerde bulunmaktasınız. Fakat kesin bir açıklama olmadığı için bu tahminler hiçbir anlam içermemektedir.
Siz 2010 PMYO adayları için bu bilgiye ulaşmaya çalıştık. Emniyet müdürlüğünden edinilen bilgiye göre istenecek olan ham puanın mart ayı gibi kesinleşeceği yönünde oldu.
                       T.C.
EMNİYET GENEL MÜDÜRLÜĞÜ
Polis Akademisi Başkanlığı

Sayı : 780
Polis Meslek Yüksekokulu Öğrenci Adaylığı Sınavları, 17 Mayıs 2008 tarih ve 26879 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren Polis Meslek Yüksekokulları Giriş Yönetmeliği hükümlerine göre yapılmaktadır.


2010-2011 Eğitim-öğretim dönemi Polis Meslek Yüksekokulları öğrenci alımları için yapılacak olan sınav işlemleri ile ilgili detaylı bilgilere Mart ayından itibaren Emniyet Genel Müdürlüğü’nün www.egm.gov.tr. ve Polis Akademisi Başkanlığı’nın www.pa.edu.tr. adreslerinden ulaşılabilmektedir.


Bilgi ve gereğini rica ederim.


* * *

Memurlara.com

 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

EĞİTİM İŞ İLANLARI

Sayfayı Paylaş