Haziran Ataması, SBS Ve Tercihler...

"Milli Eğitim Bakanlığı görünen o ki Haziran atamasının öne çekilmesi konusunda hala katı bir tutum içerisinde. Kendi açılarından haklı gözükebilirler. Ama öğretmenlerin gözüyle bakıldığında bu inatlarından vazgeçmeleri için on binlerce gerekçe söz konusu. "Milli Eğitim Bakanlığı görünen o ki  Haziran atamasının öne çekilmesi konusunda hala katı bir tutum içerisinde.  
Kendi açılarından haklı gözükebilirler. Ama öğretmenlerin gözüyle bakıldığında bu inatlarından vazgeçmeleri için on binlerce gerekçe söz konusu.
Bakanlık, “yıl ortasında artık atama yapılmayacak” diye bir karar aldık ve kararımızı delmek istemiyoruz görüşünde.
Yıl ortasındaki nakiller, öğrencileri huzursuz ediyor, eğitim yarım kalıyor, öğretmenleri de mağdur ediyor diye de gerekçelerini sayıyorlar.
Haklılar ama bu kararı, bu yıl açıklayıp, gelecek öğretim yılında uygulasalardı çok daha iyi ederlerdi.
Zaten şu  anda bir şekilde öğretim yani öğretim yılının ortasında atama ve nakiller oldu ve olmaya da  devam ediyor.

"Milli Eğitim Bakanlığı görünen o ki Haziran atamasının öne çekilmesi konusunda hala katı bir tutum içerisinde. Kendi açılarından haklı gözükebilirler. Ama öğretmenlerin gözüyle bakıldığında bu inatlarından vazgeçmeleri için on binlerce gerekçe söz konusu. "

Öğretim yılı sonunda kadar da devam edebilir.

Bakan Çubukçu, Haziran atamasını öne çekerse  herkes kendisine  minnettar olur. Yok eğer inat ederse  bozuk olan moralleri daha da bozmanın ötesine geçemez.

Ayrıca, gelecek yıldan itibaren uygulanacak tek atama kararına da kimse ses çıkarmaz.

En azından ben söz etmem. Çünkü doğru bir uygulama olur. Ama bu yıl için doğru olan bu inattan vazgeçmektir.

Bakan Çubukçu’nun kurmaylarının etkisi altında kalmadan bu iradeyi kullanacağına olan inancımı hala koruyorum. Aralık ve Haziran kararlarında olduğu gibi öne çekme konusunda gerekeni yapacaktır…

Bakalım önümüzdeki günler ne getirecek?..

"Milli Eğitim Bakanlığı görünen o ki Haziran atamasının öne çekilmesi konusunda hala katı bir tutum içerisinde. Kendi açılarından haklı gözükebilirler. Ama öğretmenlerin gözüyle bakıldığında bu inatlarından vazgeçmeleri için on binlerce gerekçe söz konusu. "

SBS’de Sınav Kalktı Ama !..

Milli Eğitim Bakanı Çubukçu, verdiği sözleri bir bir yerine getiriyor. Ama yarım kalıyor.  Liselere girişte uygulanan Seviye Belirleme Sınavı SBS’de de öğrenci ve velilerin sevinci de tıpkı öğretmenlerinki gibi yarım kaldı.
Özel okullar için yapılan  ikinci sınavın kaldırılması, tamam öğrencileri ikinci bir sınav stresinden kurtardı ama tercihlerin ayrı yapılacak olması, yine kargaşa getirecek ve yine binlerce kontenjanın boş kalmasına neden olacak.
İşte bu yüzden tıpkı üniversiteye girişte olduğu gibi sınav da, tercih listeleri de ortak olmalıdır.
Vakıf üniversiteleri için ayrı bir tercih listesi ve ayrı bir yerleştirme mi yapılıyor ki, liselerde farklı bir sistem uygulanıyor?
MEB umarız bu çelişkiyi de bir an önce ortadan kaldırır…


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

EĞİTİM İŞ İLANLARI

Sayfayı Paylaş