Robot öğretmen göreve başlıyor !

Güney Kore'de başlatılan R-Learning proje dahilinde 2012 yılında robot öğretmenler anaokullarında görev yapmaya başlayacak.
Robotlarla arası iyi olan milletlerden olan Koreliler, yakında eğitim sistemlerini de bu cihazlara teslim edecekler. Robot hizmetçiler, robot klonlar ve hatta robot hamamböceklerinden sonra şimdi de robot öğretmenler ortaya çıkıyor.

Teknoloji sitesi ShiftDelete.Net'in haberine göre, R-Learning adı verilen proje dahilinde 2012 yılında 500 anaokulunda ve 2013 yılında toplam 8000 eğitim merkezinde robot öğretmenler kullanılacak.

Eğitim Gazetesi


Sınıfı kontrol için henüz erken

Robot öğretmenlerin tüm sınıfı kontrol etmesi henüz mümkün değil. Bu yüzden bu robotlar, sınıftaki öğretmen için bir yardımcı olarak görev yapacaklar.

Hikaye anlatma, velilerle iletişim kurma ve öğrencilerin gelişimini takip etme gibi işleri robot yardımcılar yapacaklar.

Robotların her türlü işi yapabildiği bir gelecek, bilim kurgu eserlerinde sıkça rastladığımız bir olaydır. Güney Koreliler bu hayali gerçeğe çevirmek için ilk adımı şimdiden atıyorlar.
  

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

EĞİTİM İŞ İLANLARI

Sayfayı Paylaş