Dersleri boş geçen öğrenciler valiliğe yürüdü !

Hakkari’de, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) İlköğretim Okulu öğrencileri, Fen Bilgisi öğretmenleri olmadığı için dersleri boş geçtiği gerekçesiyle Valiliğe yürüyerek, öğretmen açığının kapatılmasını istedi...


Hakkari Biçer Mahallesi’nde bulunan TOBB İlköğretim Okulu 6, 7. ve 8. sınıf öğrencilerinden oluşan 50 kişilik grup, ellerinde taşıdıkları "öğretmen istiyoruz", "boş geçen her ders kayıptır" pankartıyla Valiliğe kadar yürüdü.

İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Kemal Tanyürek, Valilik önünde bekleyen öğrencilerle görüşerek, sorunun kısa sürede giderileceğini söyledi.

Öğrencileri ikna eden Tanyürek, daha sonra görevlendirdiği bir minibüsle öğrencileri okullarına gönderdi.

Öğrencilerden Halide Erdi, TOBB İlköğretim Okulu’nda öğrenim gördüğünü, öğretmenleri olmadığı için derslerinin boş geçtiğini belirtti.

Seviye Belirleme Sınavı’na (SBS) 3 ay kaldığını, bu sınavda diğer illerle yarışacaklarını belirten Erdi, "Ancak bizim öğretmenlerimiz yok. Derslerimizden geri kalıyoruz. Derslerimizin boş geçmesini istemiyoruz. Boş geçen diğer derslerimize Türkçe, Matematik ve benzeri branşlardaki öğretmenler giriyor. Ancak Fen Bilgisi dersimize kimse girmiyor. Fen bilgisi öğretmenimiz olmadığı için dersimiz boş geçiyor" dedi.

Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri de sorunun kısa sürede giderileceğini ifade etti.

Abbasguclu.com.tr

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

EĞİTİM İŞ İLANLARI

Sayfayı Paylaş