MEB Eğitimine Performans Sistemi Geliyor !

Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu, performans yönetim sisteminin eğitime büyük katkı sağlayacağını söyledi.
Milli Eğitim Bakanlığı tarafından düzenlenen, "Performans Yönetim Sistemi Çalışma Toplantısı" Dedeman Otel'de düzenlenen basın toplantısı ile başladı. İki gün sürecek olan toplantının açılış konuşmasını Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu yaptı. Performans yönetim sistemi hakkında bilgi veren Çubukçu, bu sistem sayesinde eğitim çalışanlarının kendine olan özgüvenlerinin artacağını ifade etti. Çalışanların motivasyonunun önemine vurgu yapan Bakan Çubukçu, "Bireylerin ve kurumların başarılı olabilmeleri üstün performans göstermelerine bağlıdır. Performans, bir işi iyi yapan bireyi, bir birimin ya da örgütün o iş ile ilgili amaçlanan hedefe yönelik olarak nereye varabildiği başka bir deyişle neyi sağlayabildiğinin anlatımıdır. Örgütlerde herkes tarafından kabul edilen bir performans yönetim sistemi kurulması ve işletilmesi çok önemlidir. Performans yönetimi bireylerin kendi potansiyellerinin farkına varmasını sağlayacak şekilde motive ederek, örgütlerden, takımlardan ve bireylerden daha etkin sonuçlar almak için üzerinde anlaşmaya varılmış amaçlar, performans standartları, hedefler ölçümlendirme ve onurlandırma aşamalarından oluşan sistematik bir yönetim aracıdır. Bir örgüt için performans sisteminin işletilmesi, o örgütte çalışanlara özgüveni artıracaktır." şeklinde konuştu.

Performans sisteminin eğitime büyük katkı sağlayacağını sözlerine ekleyen Çubukçu, çalışmalara destek verenlere de teşekkür etti.

Öte yandan, Bakan Çubukçu, toplantı öncesi Bağcılar'da bir ilköğretim okulunda işlenen cinayet ve 'korkutmalı eğitim' başlığı altında basında yer alan haberlerle ilgili basın mensuplarının sorularına yanıt vermedi
ZAMAN

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

EĞİTİM İŞ İLANLARI

Sayfayı Paylaş