Yeni üniversitelere 2 bin asistan alınacak!

Öğretim üyesi yetiştirilmesi' amacıyla verilen kadronun dağıtımı için hazırlık çalışmalarını sürdüren YÖK, doğu ve güneydoğudaki üniversiteleri cazip kılmak için adaylardan 'yabancı dil' şartı istemeyecek...

 YÖK Başkan Vekili Prof. Dr. Ömer Demir'in verdiği bilgiye göre, 2 bin araştırma görevlisi kadrosu mart ayında 41 yeni üniversiteye dağıtılacak. Haziran ayında bu kurumlar adayların başvurması için ilana çıkacak. Daha sonra adayları yazılı sınava alacaklar.

ALES puanı, diploma notu ve yazılı sınavın sonuçlarına göre adaylar seçilecek. Normalde yabancı dil bilgisinin de hesaplamaya katılması gerekirken, yönetmelik değişikliği ile bu araştırma görevlileri için yabancı dil bilgisi dikkate alınmayacak.

Bunun yerine araştırma görevlileri, atandıktan sonra 6 ay Türkiye'de, 3 ay da yurtdışında yabancı dil eğitimine tabi tutulacak. Öğretim üyesi yetiştirilmesi amacıyla alınacak araştırma görevlilerinde yabancı dili baraj olmaktan çıkaracaklarını söyleyen Demir, diğer araştırma görevlileri için bu şartın geçerliliğini koruduğunu kaydetti.

Abbasguclu.com.tr

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

EĞİTİM İŞ İLANLARI

Sayfayı Paylaş