MEB Uyarıları dikkate aldı: Görevede Yükselme.....

 Görevde yükselme eğitimlerinin mesai saatleri içersinde verilmesini ve eğitime katılacak adayların eğitim tarihleri boyunca görevli-izinli sayılacak
01/04/2010 tarihli haberimizde; "İl Milli Eğitim Müdürlüklerince yapılan hizmetiçi eğitim planlarında farklılıklar olduğu, bazı illerimizde memurluk görevde yükselme eğitimine katılacak personelin sadece eğitim verilen saatlerde görevli-izinli sayıldığı ve eğitimin mesai saatleri dışında verileceği ve bu farklılıkların eğitim çalışanının kariyer yapma yolunda eşit şartlar altında yarışmasını engelleyici bir durum olacağını hem sözlü hem de yazılı olarak M.E.B. Hizmetiçi Eğitim Daire Başkanlığı na bildirmiştik.

Yaptığımız sözlü ve yazılı uyarıları dikkate alan M.E.B. Hizmetiçi Eğitim Daire Başkanlığı 02/04/2010 tarihli maili ile 81 İl Milli Eğitim Müdürlüğü ne "görevde yükselme eğitimlerinin mesai saatleri içersinde verilmesini ve eğitime katılacak adayların eğitim tarihleri boyunca görevli-izinli sayılması gerektiğini" tekrar hatırlatmıştır.

Bu haksız uygulamaların giderilmesi konusunda gerekli hassasiyeti gösteren Hizmetiçi Eğitim Dairesi Başkanı Sayın Osman TAŞKAYA ya eğitim çalışanları adına teşekkür ederiz.

kamudanhaber

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

EĞİTİM İŞ İLANLARI

Sayfayı Paylaş