Vizite kağıdına SON !Çalışan memur ve işçiler, bundan sonra sağlık hizmetlerinden kimlik numaralarını beyan ederek yaralanabilecek
Sosyal Güvenlik Kurumu Antalya İl Müdürü Selim Erol, Sosyal Güvenlik Kurumu Sağlık Uygulama Tebliği'nin 25 Mart 2010 tarihli Resmi Gazete'de 01 Nisan 2010 tarihinde yürürlüğe girmek üzere yayımlandığını belirtti. Erol, "Sağlık Uygulama Tebliği'nde yürürlüğe giren ve vatandaşlarımızın faydasına olan hükümlerinden biri de sağlık hizmet sunucularına giden hastaların 'vizite kağıdı' getirme zorunluluğunun ortadan kaldırılmış olmasıdır." dedi.

Erol, yaptığı yazılı açıklamada, çalışan işçi ve memurların sağlık hizmet sunucularına başvururken yanlarında getirmek zorunda oldukları 'vizite kağıdını' ibraz etme yükümlülüklerinin kaldırıldığını bildirdi. Vatandaşların sağlık hizmeti sunucularına müracaat ederken artık yanlarında vizite kağıdı, sağlık karnesi gibi belgeleri getirmek zorunda kalmayacaklarını kaydeden Selim Erol, "Bundan böyle sağlık hizmeti sunucularına müracaat eden vatandaşlarımız, yalnızca kimlik numaralarını belirterek sağlık hizmetlerinden yararlanabileceklerdir." açıklamasını yaptı.

Memuruz.net

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

EĞİTİM İŞ İLANLARI

Sayfayı Paylaş