YGS’de yanlış kitapçık skandalı

İddialara göre adaylara yanlış kitapçık dağıtıldı.. Hatanın farkedilmesi üzerine kitapçıklar geri toplandı.. Ancak sınavın başlayalı yarım saati geçmişti..

Yanlış dağıtım yapıldı

Yükseköğretime Geçiş Sınavı'nın Aksaray ayağına, Hacı Cevriye Ünsal İlköğretim Okulu 1. Nolu Salonda yanlış kitapçık dağıtımı skandalı yaşandı..

Ülke Genelinde 1 milyon 512 bin 450 Gencin uzun süreli çalışma döneminden sonra katıldığı

Aksaray’dan 6 bin 826 öğrencinin katıldığı sınavın sonlandığı saatlerde her şey normal gözüküyordu

Ancak sınav sonrasında Hacı Cevriye Ünsal İlköğretim Okulu Zemin kat 1. No’lu Salonda sınava giren öğrencilerden (H.G.) bahsi geçen salonda usulsüzlük yapıldığını iddia etti.

(H.G.), (G.N.K) ve (Ö.A.) nın iddiasına göre diğer salonlarda olduğu gibi Hacı Cevriye Ünsal İlköğretim Okulu Zemin kat 1. No’lu Salonda da sınav normal bir şekilde başlamış ve kitapçıklar dağıtılmıştı. Ancak sınav başladıktan yaklaşık yarım saat sonra sınav görevlisinin isimlere göre gönderilmiş olan kitapçıkları gelişigüzel ve yanlış dağıttığını anlaması üzerine kitapçıkların tekrar toplandığını söyleyen öğrenciler sınav sürelerinden yarım saatin çalındığını iddia ediyorlar.

Yine öğrencilerin iddiasına göre skandal bununla da bitmiyor. Zaman kaybetmemek adına öğrencilerin ilk yarım saat içerisinde doldurmaya başladığı kitapçıklardaki doldurulmuş bölümleri silmelerine fırsat vermeden kitapçıkların toplandığı sonrada kitapçık numaralarına göre öğrencilere dağıtıldığı söylendi. Böylece sınav içinde haksız bir uygulamaya maruz kaldıklarını ve sınav stresiyle baş etmeye çalışırken yaşadıkları bu olayın konsantrasyonlarını bozduğunu belirtiyorlar.

Sınav esnasında bozulan moraller düzeltmek için sınav görevlisinin sınavın bitiminden sonra kendilerine ek süre vereceğini vaat ettiğini söyleyen öğrenciler H.G.), (G.N.K) ve (Ö.A.), saat 10:00’da başlayan sınava kendilerinin 10:30 Gibi başladıklarını ve sınavın bitiş zamanı olan 12:40’tan sonra ise sınav görevlilerinin kendilerine yalnızca 8 dakika ek süre verdiğini söyledi.(Kaynak: Aksaray Rota gazetesi)

Memuruz.net

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

EĞİTİM İŞ İLANLARI

Sayfayı Paylaş