Şafak BAY'a DESTEK olalım !


5 yıldır, kemik kanserine karşı mücadele eden ataması yapılmayan öğretmen Şafak Bay’a destek olmak için yardım konseri düzenleniyor.


İbrahim YÜNCÜLER / Özgür Haber Gazetesi

25 yaşındaki Mersinli Şafak Bay, üniversite son sınıfta yakalandığı kemik kanseri ile savaş veriyor. Fırat Üniversitesi’nde Türkçe Öğretmenliği eğitimi alırken hastalanan ve sol bacağını kaybeden Bay, bundan sonraki tedavisinin yurtdışında yapılması gerektiğini öğrenince adete yıkıldı. Tedavi masraflarını karşılamak için yurt çapında konserler düzenlemeye başlayan Şafak Bay’ın arkasında ağabeyleri ve Mersin Üniversitesi’nden gönüllü olarak yardım eden bir grup öğrenci dışında kimse olmadığı öğrenilirken yardım konserlerinin Mersin ayağında ise sahneye Arif Sağ, Şevval Sam Tekin, Metin Kemal Kahraman ve Grup Nida çıkacak.

HASTALIK TÜM VÜCUDUNA YAYILDI

Kemik kanserini yenmek için birçok defa kemoterapi gördüğünü belirten Şafak Bay, hastalığının tedavi süreci boyunca kendini ve ailesinin büyük sıkıntılar çektiğini ifade ederek şunları söyledi: “5 yıl önce bacağımda başlayan kemik kanseri tedavi sonrasında omzuma sıçradı ve daha sonra kalçamda kanser görülmeye başladı. Sol bacağıma protez takıldıktan sonra tedavilerle iyileştim ama daha sonrada hastalık akciğerlerime sıçradı. Akciğerlerime sıçrayınca akciğerimin bir kısmını aldılar ve daha sonra ilik nakli oldum ama hastalık hız kesmeden yayılıyor. Özel ilaçlar kullanıyorum ama maalesef hastalığın hızını durduramıyorum. Türkiye’deki tedavi imkânı kalmayınca diğer kliniklerle görüştüm. Amerika’nın Teksas Houston Eyaleti’nde bulunan MD Anderson Kanser Merkezi yetkilileri oraya gitmem gerektiğini belirttiler ama ilk tedavi için yaklaşık 60 bin TL masraf gidecek. Tedavinin toplam ücretinin ise 500 bin TL gibi korkunç bir rakama çıkması bekleniyor. Maliyet uygulanacak tedaviye göre değişiyor.”

KONSER 7 MAYIS’TA
Yardım için birçok kuruma ve sanatçıya başvurduğunu ve birçoğundan olumsuz cevap aldığını ifade eden Şafak Bay, sözlerini şöyle sürdürdü: “ Mersin’de düzenlenecek etkinlikler için en büyük desteği Büyükşehir Belediye Başkanı Macit Özcan ve Yenişehir Belediye Başkanı Danışmanı Yunus Özdemir verdi. Burada bana destek veren birçok üniversite öğrenci arkadaşım ile organizasyonu düzenliyoruz ve ayrıca 30 Nisan Cuma günü Beyaz Şov’a katılarak tedavi sürecimi anlatacağım.” Şafak Bay için düzenlenecek yardım konseri 7 Mayıs günü Atatürk Parkı Anfi Tiyatroda alanında saat 18:00 da başlayacak. Daha öncede İstanbul, ve Elazığ’da yardım konserleri düzenlendiği öğrenilirken Mersin’in ardından mayıs ayı içinde Malatya, İzmir, Diyarbakır, Tunceli, Ankara ve Uşak'ta da konserler düzenleneceği bildirildi.

Memuruz.net

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

EĞİTİM İŞ İLANLARI

Sayfayı Paylaş