Tombala çeker gibi öğretmen ataması olur mu?

Bazı memur sitelerinde artık KPSS puan üstünlüğüyle öğretmen ataması yerine kura çekimi ile (tombala ile) öğretmen atanacağı haberleri çıktı
Milli Eğitim Bakanlığında bugünlerde hummalı bir çalışma var. Bürokratlar öğretmen Atama yöntemini değiştirmek için kolları sıvadı.

İŞTE ÇEŞİTLİ İNTERNET SİTELERİNDE YERALAN O HABER:

ÇUBUKÇU YANLIŞ YöNLENDİRİLİYOR
Eğitim camiasının içerisinden gelmeyen çubukçu bütün iyi niyetine rağmen Eğitim öğretim ile ilgili yapmış olduğu değişikliklerde bürokrat yönlendirmelerine maruz kaldığı için hata üstüne hata yapmaya devam ediyor.
Öğretmenlerin atamaları yıllardır sınav puan üstünlüğüne göre yapılmaktaydı. Milli Eğitim Bürokratlarının tavsiyesi ile Bakan Hanım, öğretmen atama yönetmeliğinde değişiklik yaparak sınav puan üstünlüğüne göre atama kriterlerini değiştirmeye hazırlanıyor.
Yeni atama kriterlerinde Bakanlığın düşüncesi, Kpss sınavı yaparak puan sıralamasını oluşturmak.
Daha sonra ise belli bir baraj üzerindeki öğretmenleri kuraya tabi tutmak. Kura da çıkan öğretmenlerin ise atamalarını gerçekleştirmek.
örneğin İlk öğretim Matematik öğretmenliğinden 400 öğretmen alınacaksa, sınav baraj puanı olarak 60 belirlenecek, 60 üzerinde alan aday sayısı 800 ise bu adaylardan kura ile 400 kişi belirlenip atamaları yapılacak.

SAYIN ÇUBUKÇU'YU UYARIYORUZ

Milli Eğitim Bakanımız Sayın çubukçu'yu öğretmenlerin atama kriterlerini değiştirmemesi noktasında uyarıyoruz.çünkü objektif ve genel geçerliliği olan atama kriteri puan üstünlüğüne dayanan atama şeklidir. Bu sistemde Milli Eğitim Bakanlığında güzel şekilde çalışmaktadır. (Kamudanhaber)

MEMURUZ.NET

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

EĞİTİM İŞ İLANLARI

Sayfayı Paylaş