Zorunlu Hizmet Affı KAOSU

Zorunlu Hizmet affı öğretmenleri ikiye böldü. Bir taraf hizmet affını isterken diğer taraf istemiyor. Konuyla ilgili facebookta grup bile kuruldu.

 İŞTE FACEBOOKTA KURULAN

Doğu hizmeti affına hayır

ADLI GRUBUN AÇIKLAMASI

MEB’in bu hafta içersinde taslak halinde yayınlamış olduğu MEB Öğretmenlerinin Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğini tüm internet sitelerinden okuyoruz bu konuda sizlerden isteğimiz doğu hizmeti affının gelmemesidir.
Çünkü doğuda çalışan öğretmenlerimize büyük haksızlık yapılmış olacaktır. Bazı meslektaşlarımız batının güzel yerlerinde çalışırken bazı meslektaşlarımızda doğunun en ücra köşelerinde çalışmaktır. Bunları aynı kefeye koymamalıyız.

Örneğin ben sırf rotasyona uğramamak için 90 puanla Şanlıurfa’ya atandım; batının en güzel yerinde çalışabilirdim. Nasıl ben burada çalışmaktan onur duyuyorsam, batıdaki meslektaşımda buraya gelip çalışmaktan onur duymalıdır. Bende ailemin yanında olup çalışmak isterdim. Ama doğu hizmeti diye bir vatan görevi varsa bu hizmet her bireye eşit uygulanmalıdır.

Eğer bu tasarı doğu hizmetini muaf sayarsa; batıda çalışan meslektaşlarım aileleriyle birlikte hayatlarına devam ederken biz ise atama yerleri hiçbir zaman boşalmayacağından ailemizin yanına gitmek için her yıl tayin bekleyeceğiz.
Eğer bu tasarı doğu hizmetini muaf sayarsa şu gibi adaletsizlikler oluşacaktır:

1.Daha önce rotasyona uğrayan arkadaşlara adaletsizlik…

2. Doğuda çalışan arkadaşlara adaletsizlik…

3.Doğuda olan öğrencilere adaletsizlik..

Ayrıca bir de doğuda görev yapan arkadaşlarımız için ve doğu hizmetini teşvik etmek ve oradaki öğretmen sorununu halletmek için bir de şöyle bir çözüm sunmak istiyorum.
1)MEB Maliye Bakanlığı ile görüşüp Doğuda görev yapan öğretmenlerin Gelir vergisinden muaf tutulmasını sağlarsa en azından orada görev yapan ve batıda çalışan arkadaşlarımız için doğu görevi teşvik edilmiş olacaktır.

2) Her öğretmenin ilk ataması doğuya olursa en az 5 yıl kalmak zorunlu kılınırsa , 5. yıldan sonra istediği yere tayin hakkı olursa bu herkes için daha iyi olacaktır.(Böylece bir öğretmen istediği bir yere tayin olmak için 10 yıl beklememiş olur.)

GRUBUN ŞU ANA KADAR 5000 E YAKIN DESTEKÇESİ BULUNUYOR
  Memuruz.net

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

EĞİTİM İŞ İLANLARI

Sayfayı Paylaş