Öğretmenler, hizmet birleştirmesini nasıl yapmalı?

Öğretmenlerin ücretli öğretmenlik, vekil öğretmenlik, usta öğreticilikte ve Kısmi Zamanlı Geçici Öğretici (4/C) olarak görev yaptıkları süreler hizmet puanı ve süresinden saydırmaları için nasıl bir başvuru yapacaklardır?
Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmenlerinin Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinin “Hizmet puanının hesabında dikkate alınacak hususlar” başlıklı 48. maddesindeki; “657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4 üncü maddesinin birinci fıkrasının (B) bendi kapsamında sözleşmeli öğretmen olarak geçen süreler, 4 üncü maddesinin birinci fıkrasının (C) bendi kapsamında kısmi zamanlı geçici öğreticilikte geçirdikleri süreler, Millî Eğitim Bakanlığı Yönetici ve Öğretmenlerinin Ders ve Ek Ders Saatlerine ilişkin Kararı kapsamında ek ders ücreti karşılığı görevlendirme suretiyle geçirilen süreler ile vekil öğretmenlikte ve usta öğreticilikte geçirilen süreler, görevin geçirildiği hizmet alanındaki eğitim kurumları için öngörülen hizmet puanından değerlendirilir.” hükümler gereğince
Öğretmenlerin ücretli öğretmenlik, vekil öğretmenlik, usta öğreticilikte ve Kısmi Zamanlı Geçici Öğretici (4/C) olarak görev yaptıkları süreler hizmet puanı ve süresinden sayılmaktadır.
Kadrolu ve sözleşmeli öğretmen olarak görev yapan öğretmenlerin daha önce yukarıdaki görevleri yaptıklarına ait bilgilerinin hizmet puanı ve emeklilikteki hizmet süresine sayılması için SSK Prim belgeleri ile birlikte başvurmaları halinde sisteme işlenmektedir.

Memurlar.net

EĞİTİM İŞ İLANLARI

Sayfayı Paylaş