BİLECİK'te KPSS skandalı: Kopya çekenler gözaltına alındı !

KPSS sorularını otel odası ve araç içerisinde çözdüler

Otel odasında bulunan arkadaşlarına görüntüyü aktardılar

Bilecik'te otel odası ve araç içerisine kurdukları cihazlarla, Kamu Personeli Seçme Sınavı'na giren kişilere soruların yanıtını gönderen 6 kişi polisin düzenlediği operasyonla yakalandı..

Alınan bilgilere göre Bilecik Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı ekipler kentteki bir otel odasına bilgisayar ve cihazlar yerleştirerek bu sabah Bilecik Üniversitesi'nde KPSS'ye giren 2 kişiye soruların yanıtlarını gönderen kişilere yönelik operasyon düzenledi.

Operasyon kapsamında sınava giren Orhan B. ve Erol T. ile otel odasında ve sınavın yapıldığı üniversitenin önünde 06 DY 135 plakalı otomobil içerisinde dizüstü bilgisayar ve alıcı sistemleri kurarak soruların yanıtları veren Mehmet Ali B., Tuncay A., Yavuz Ç., Mesut K., Mahsun K. ve Yakup S. yakalandı.

Gözaltına alınan 8 kişi Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü. Otel odasında ve otomobil içerisindeki bilgisayarlar ile cihazlara el konuldu.

Yetkililer KPSS'ye giren Orhan B. ile Erol T.'nin soru kitapçıklarındaki soruları mini bir kamera ile çekip üniversite önünde otomobil içerisinde bekleyen kişilere ilettiklerini, bu kişilerin de otel odasında bulunan arkadaşlarına görüntüyü aktardıklarını, otel odasından çözülen soruların yanıtlarının da aynı yöntemle sınavda olan 2 kişiye ulaştırıldığını belirtti.

Ensonhaber.com

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

EĞİTİM İŞ İLANLARI

Sayfayı Paylaş