Flaş ! KPSS Eğitim Bilimleri sınavı iptal edildi.


Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) Eğitim Bilimleri Bölümü iptal edildi. Sınavın eğitim bilimleri bölümünün tekrar yapılacağı açıklandı. YÖK Başkanı ve ÖSYM Başkanın biraraya geldiği toplantı sonrasında soruların sızdırıldığı kesin olarak açıklandı, sınavın 'eğitim bilimleri' kısmının iptal edildi. Soruların yeniden hazırlanacağı ve sınav takviminin önümüzdeki günlerde belirleneceği öğrenildi.

* YÖK Başkanı Özcan'dan KPSS açıklaması

2010-KPSS Lisans: Eğitim Bilimleri Testinin İptali
(17.09.2010)
10-11 Temmuz 2010 tarihlerinde yapılan Kamu Personel Seçme Sınavının (KPSS-Lisans) Eğitim Bilimleri Testi, sınav sürecinde bazı usulsüzlüklerin meydana geldiği kanaatine varıldığından, telafisi mümkün olmayan zararların ortaya çıkmasını engellemek için iptal edilmiştir. Bu sınav ve daha önce ertelendiği açıklanan diğer sınavların yeni tarihleri yakında açıklanacaktır.
Kamuoyuna ve ilgililere duyurulur.
ÖSYM BAŞKANLIĞI

EĞİTİM BİLİMLERİ SINAVI BU YIL İÇİNDE YAPILACAK
İptal edilen KPSS-2010 Eğitim Bilimleri Sınavı'nın bu yıl içinde yapılacağı bildirildi.
KPSS'de soru sızdırıldığı yönündeki iddialar ve yürütülen soruşturmalar nedeniyle Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM), aralarında KPDS ve TUS'un da bulunduğu 12 sınavın ertelendiği duyurmuş, bu sınavların bu yıl içinde yapılmasının planlandığını açıklamıştı.
ÖSYM yetkilileri, KPSS Eğitim Bilimleri Sınavı'nın da diğer sınavlar için planlandığı gibi bu yıl içinde yapılacağını, ancak öğretmen atamaları da göz önünde bulundurularak tarihin en erken olacak şekilde belirleneceğini bildirdi.
Yetkililer, KPSS Eğitim Bilimleri sınavı için yeniden başvuru alınmayacağını, 10 Temmuz 2010 tarihinde sınava girenlerin, yeniden yapılacak sınava katılacaklarını ifade etti. Eğitim Bilimleri Sınavı'na yaklaşık 280 bin kişi katılmıştı.
Öte yandan, KPSS Eğitim Bilimleri Sınavı sorularını hazırlayan komisyon üyelerinin değişip değişmeyeceği konusunun henüz netlik kazanmadığı, konuya ilişkin YÖK'ün karar vereceği öğrenildi.

Memurlar.net

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

EĞİTİM İŞ İLANLARI

Sayfayı Paylaş