KPSS'de Neler Oluyor?

 Yüz binlerce öğretmen artık KPSS lafını bile duymak istemiyor.  Atama bekleyen öğretmenlerin bugüne kadar çektikleri çile yetmiyor gibi şimdi bir de KPSS zulmü yaşıyorlar. "


KPSS'de çalınan sorular sanki sadece Eğitim Bilimleri gibi yanlızca o iptal edildi.Oysa herkes biliyor ki onunla sınırlı değil.

O yetmedi, kopyacılar bulunup ayıklanacağına tüm öğretmenler zanlı haline getirlidi. Yeniden sınava hazırlanma ve girme işkencesi yaşatılıyor.

Yaşananlara yönelik olarak zulüm, eziyet, işkence gibi kelimeleri belki bazıları ağır bulabilr ama adayları çok yakından izlenler de bilir ki bu kelimeler bile onlar için hafif kalır.

Ama her şeye rağmen ortada bir sınav var ve ona hazırlanmak gerekiyor. İşte bu yüzdenu de abbasguclu.com.tr olarak yine yanınızdayız ve başarı çıtanızı yükseltmenize katkıda bulunmak istiyoruz.

Bu konudaki tüm gelişmeleri sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.


Güvenlik önlemleri


YÖK Başkanı Özcan, yine ortalarda. Güvenlik önlemlerinin en üst düzeyde olduğunu söylüyor. Ama öğretmenler tedirgin. Çünkü dünden bugüne, lafın etesinde değişen fazla bir şey yok gibi. Yapılan soruşturmalardan ise hiç haber alınamıyor. Sanki bir şeylerin üstü örtülmeye çalışılıyor.

İşte hemen her gün sizlerden gelen yüzlerce mailden birisi:

" Yeni KPSS sınavı Ekim ayı sonunda yapılacak. Yeni KPSS'nin soru güvenliği, sınav güvenliği nasıl sağlanacak? Eskisi gibi olayların yaşanmayacağının garantisini kim verecek? Hükümet, kurumlar, yetkililer bunu nasıl sağlayacaklarını neden hala açıklamıyorlar? YÖK ve ÖSYM konuyla ilgili ne yapmaktadır?

Hakkımızı yiyen emek hırsızları, neden sınavlardan men edilmedi? Bu konuyla ilgili kpss mağdurları olarak cevap bekliyoruz, ayrıca yaşananların takipçisi olmaya devam edeceğiz..." 

 Abbasguclu.com.tr

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

EĞİTİM İŞ İLANLARI

Sayfayı Paylaş