Öğretmen Yok, Din Dersini İmamlar Veriyor !

ERGANİ - Diyarbakır'ın Ergani ilçesinde öğretmen açığı nedeniyle Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersleri için 29 imam görevlendirildi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Behçet Tekdemir, ilçe ve köylerde boş geçen Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi ders ihtiyacını karşılamak, öğrenci mağduriyetini gidermek ve sağlıklı bir şekilde eğitim öğretimden faydalanmasını sağlamak üzere ilçe müftülüğünün talebi üzerine en az yüksek okul ve ilahiyat fakültesi mezunu imamlardan istifade edildiğini söyledi.

Dersler için 29 imamın görevlendirildiğini ifade eden Tekdemir, ''Nasıl ki trafik, ilk yardım ve milli güvenlik derslerinde trafik polisi ve askeri personelden yararlanılıyorsa, aynı şekilde imamların da yasal mevzuat çerçevesinde haftalık 8 saat derse girmeleri sağlanmıştır'' dedi.

Eğitim Sen Ergani İlçe Temsilcisi Servet Pala, uygulama ile camilerde görev yapan imamların asıl görevini yerine getirme konusunda sıkıntıların yaşandığını ileri sürdü.

"ATAMA BEKLEYEN ÖĞRETMENLERE KADRO VERİLSİN"

Vatandaşlar da öğretmen sıkıntısı olduğu için imamların derslere girdiğini belirterek, ''Ancak imamların asli görevleri camilerdir. Bazı camilerde imam olmadığı için namaz kılamıyoruz. Milli Eğitim Bakanlığının atama bekleyen öğretmen adaylarına kadro vermesini istiyoruz'' diye konuştu.
NTV

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

EĞİTİM İŞ İLANLARI

Sayfayı Paylaş