Otobüste anasınıfı okumaktan kurtuldular !


Derslik yetersizliği nedeniyle okul bahçesindeki bir otobüste eğitim verilen ana sınıfı öğrencileri, bir velinin şikayeti üzerine müdür yardımcısının odasında eğitime başladı.
Kahramanmaraş'ın Türkoğlu ilçesine bağlı Beyoğlu beldesindeki Aşağı Sarılar İlköğretim Okulu'nda eğitim gören ana sınıfı öğrencileri, okul bahçesine park edilen bir otobüsün içerisinde ders işliyordu.
Okulun Aile Birliği Başkanı Ejder Akbaba, okulda 2 ana sınıfı bulunduğunu, derslik yetersizliği nedeniyle bir sınıfın öğrencilerinin, bahçeye park edilen bir otobüste eğitime başladığını, ancak şikayet üzerine bundan vazgeçildiğini söyledi.


Bir velinin şikayetinden sonra müdür yardımcısının odasının sınıfa dönüştürülerek, çocukların burada eğitim almasının sağlandığını ifade eden Akbaba, Okul Aile Birliği olarak ilave 2 derslik yaptırmak için harekete geçtiklerini duyurdu.
Akbaba, şöyle konuştu:
''Derslik projesini İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünden aldık. Derslik yapımı için Beyoğlu Belediyesi, kum ve çimento yardımında bulunacak. Ayrıca bir esnafımız da tuğla sözü verdi. Şehit eşi Ayşe Doğan da 1 ton demir alabileceğini söyledi. Bu şekilde çalışmalarımıza başladık.''
10 ton demire ihtiyaçlarının olduğunu kaydeden Akbaba, bunun için de hem devletten hem de hayırseverlerden yardım beklediklerini söyledi.
Beldenin her geçen gün büyüdüğünü ve okulun da ihtiyacı karşılayamaz hale geldiğini dile getiren Akbaba, kesin çözümün, yeni bir okul yaptırmak olduğunu sözlerine ekledi.

NTV

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

EĞİTİM İŞ İLANLARI

Sayfayı Paylaş