Öğretmenlerin şifrelerini kırdılar not yükselttiler !


Diyarbakır’da öğretmenlerin kimlik bilgilerini elde ettikten sonra, “e-okul” şifrelerini kırarak, düşük notlu öğrencilerin notlarını yükselten 25 lise öğrencisi savcılıkta ifade verdi...

Ziya Gökalp Lisesi’nde bir öğretmen geçen Haziran ayında öğrencilerine verdiği notların değiştirildiğini görünce okul yönetemine başvurdu. Okul yönetiminin Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bilgi vermesi üzerine konu savcılığa iletildi.
Savcılığın sürdürdüğü soruşturmada çeşitli okullarda öğretmenlerin kimlik bilgilerini elde ettikten sonra e-okul şifrelerinin kırıldığı ve notların değiştirildiği belirlendi. Soruşturmada bir grup öğrencinin para karşılığında notu düşük öğrencilerin notlarını yükselttiği ve bu işlemleri karne dağıtımından 2-3 gün önce yaptıkları tespit edildi.
Ekipler, notları yüksettiklerini belirlediği 25 lise öğrencisini okullarından alarak savcılığa çıkardı. İfadeleri alınan öğrencilerin, suçlamaları reddettiği, sadeci bir öğrencinin okulda not yükselten çete olduğunu söylediği öğrenildi. 25 öğrenci daha sonra serbest bırakıldı. 

DHA

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

EĞİTİM İŞ İLANLARI

Sayfayı Paylaş