Ücretli öğretmenin Başbakana isyanı:" 87 puanla atanamıyorum..." / VİDEO HABER


Mardin Artukulu Üniversitesi'nde düzenlenen bir programda konuşan Başbakan Erdoğan, ücretli kadın bir öğretmenin kadro isyanını dinledi. Öğretmeni dinleyen Erdoğan, daha sonra cevabını verdi.
Mardin’de Artuklu Üniversite’sindeki etkinlikte konulan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Gönül isimli ücretli kadın öğretmenin kadroya atanamama sıkıntısını dinledi. Erdoğan, “Mevsimlik işçi gibi çalıştırılıyoruz, kadro istiyoruz” diyen öğretmene atamalarla ilgili cevap verdi.
Ücretli öğretmen sorununu Erdoğan’a şöyle aktardı: Öncelikle Mardin’imize hoş geldiniz. Öğretmen atamalarıyla ilgili konuşmak istiyorum. Biliyorum bıkmışsınızıdır. Ama malum ben de öğretmenim ve atanamıyorum. 28 yaşındayım, Gönül Göre ismim. 12 puanla beden öğretmeni atadınız, 50 puanla müzik öğretmeni atadınız ama biyoloji öğretmenliği 87 puanda kaldı. İnmiyor aşağıya bir türlü. Okullara derslik getirdikten, bilgisayardan bahsediyorsunuz, çeşitli projelerden bahsediyorsunuz fakat bizleri atamıyorsunuz. İşsiziz, ücretli öğretmenlik yapıyoruz ve mevsimlik işçi gibi çalışıyoruz. Zamanı geldiği zaman bizi görevden alıyorlar, atanan kişi geliyor yerimize. 12 puanla, 40 puanla, 50 puanla… Bu çok ağırımıza gidiyor. Lütfen bu soruna bir çözüm bulun. Lütfen!”


Ücretli öğretmen Erdoğan'a yakardı

Kaynak: AA

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

EĞİTİM İŞ İLANLARI

Sayfayı Paylaş