2010/2 KPSS Tercih İşlemlerine kimler başvuramaz, kimler başvurabilir?

 2010/2 KPSS tercih işlemlerine başvurular 2 Şubat 2011 tarihinde sona erecektir. Daha önce 1 ve 2 nolu dosyalarda, kimlerin başvuru yapıp yapamayacağına ilişkin bazı bilgiler sunmamıza rağmen hala, "ben 4/B'liyim, işçiyim, 4924'lüyüm, askeri personelim, 399'a tabi personelim, akademik personelim"... "başvuru yapabilir miyim?" şeklinde sorular ulaşmaktadır. Bu sorulara yanıt olabilmesi amacıyla bir açıklama yayınlıyoruz.


4/B'LİLER
4/B'li olarak çalışanlar, 2010/2 KPSS tercih işlemlerine başvuru yapabilir. Eğer yerleşirlerse (memur veya 399'a tabi sözleşmeli farketmez), 4/B'li hizmet sözleşmelerini fesih ederek yeni görevlerine geçebilirler. Bekleme süresi bulunmamaktadır.
İŞÇİLER
Geçici veya daimi işçi olarak çalışanlar, 2010/2 KPSS tercih işlemlerine başvuru yapabilir. Eğer yerleşirlerse (memur veya 399'a tabi sözleşmeli farketmez), işçilik görevlerini bırakarak yeni görevlerine geçebilirler. Bekleme süresi bulunmamaktadır.
4924'LÜLER
4924'e tabi sözleşmeli personel olarak çalışanlar, 2010/2 KPSS tercih işlemlerine başvuru yapabilir. Eğer yerleşirlerse (memur veya 399'a tabi sözleşmeli farketmez), 4924'e tabi hizmet sözleşmelerini fesih ederek yeni görevlerine geçebilirler. Bekleme süresi bulunmamaktadır.

ASKERİ PERSONEL VE AKADEMİK PERSONEL
Askeri kurumlarda, gerek muvazzaf gerekse de sözleşmeli olarak çalışanlar, kendi mevzuatlarındaki sınırlamalar hariç olmak üzere (örneğin muvazzaf olarak çalışanlar 15 yıl dolmadıkça istifa edememektir), 2010/2 KPSS tercih işlemlerine başvuru yapabilir. Eğer yerleşirlerse (memur veya 399'a tabi sözleşmeli farketmez), görevlerini bırakarak yeni görevlerine geçebilirler. Bekleme süresi bulunmamaktadır. Aynı durum akademik personel için de geçerlidir.

399'A TABİ PERSONEL
399'a tabi sözleşmeli personel olarak çalışanlar, 2010/2 KPSS tercih işlemlerine başvuru yapabilir. Eğer memur veya 399'a tabi sözleşmeli bir pozisyona yerleşirlerse, 399'lu görevlerini bırakarak yeni görevlerine geçebilirler. Bekleme süresi bulunmamaktadır.

MEMUR OLARAK ÇALIŞANLAR
Memur olarak çalışanlar da, 2010/2 KPSS tercih işlemlerine başvuru yapabilir. Kılavuzda memur kadroları ve sözleşmeli pozisyonlar bulunmaktadır. Memur olarak çalışanlar yeni bir memur kadrosuna atanmaya hak kazanması halinde, istifa edip geçme imkanı bulunmamaktadır. Memur olarak çalışanların, yeni memur kadrosuna atanabilmek için mutlaka muvafakat alması gerekmektedir. Diğer taraftan, memur olarak çalışan eğer 399'a tabi sözleşmeli bir pozisyona atanırsa, muvafakata gerek bulunmamaktadır, istifa ederek 399'lu göreve başlayabilir

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

EĞİTİM İŞ İLANLARI

Sayfayı Paylaş