MEB müsteşarı Civelek'den sınav sistemi değişikliği açıklaması


Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Esengül Civelek, sınav sisteminde sık sık değişiklik yapılmasıyla ilgili olarak, "Çağın gerektirdiği eğitimli insan yetiştirme zorunluluğumuz nedeniyle zaman zaman eğitim sisteminde de sınavlar konusunda da değişiklikler olacaktır" dedi.
Bir toplantı için Malatya'ya gelen ve Vali Ulvi Saran'ı makamında, Milli Eğitim Bakanlığı üst düzey yöneticileriyle birlikte ziyaret eden Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Esengül Civelek, bir basın mensubunun, sınav sisteminde sık sık değişiklik yapılmasıyla ilgili olarak eleştiriler olduğunu belirtip, bu konuda görüşlerini sordu. Esengül Civelek, "Küreselleşen dünyada, çağın gereklerine uygun, yeni düşüncelere açık, üretken, verimli, yeni buluşlar yapabilen bireyler yetiştirme zorunluluğumuz var.


Dolayısıyla çağın gerektirdiği daha eğitimli insan yetiştirme zorunluluğumuz nedeniyle zaman zaman eğitim sisteminde de sınavlar konusunda da değişiklikler olacaktır" ifadelerini kullandı.
Civelek, eğitim sisteminin gelişmesiyle ilgili olarak da, "Ülkemizin en önemli ve öncelikli konusu eğitimdir. Son 8 yılda eğitimin kalitesinin arttırılması, eğitim ortamlarının standartlarının yükseltilmesi hususunda, okul öncesi eğitimden ilköğretime, ilköğretimden orta öğretime, orta öğretimden yüksek öğretime kadar her alanda, gerek fiziki mekanlar ve gerekse teknolojik altyapı, gerek insan kaynakları konusunda önemli ilerlemeler sağlandı" şeklinde konuştu.
Vali Ulvi Saran ise, "Malatya eğitim yönüyle oldukça hızlı bir gelişme seyri içerisindedir. Hem eğitim tesislerinin yenilenmesi ve hem de eğitimin fonksiyonel olarak geliştirilmesiyle ilgili olarak çalışmalarımız sürüyor. Bu konuda ilimize gelen değerli müsteşarımız ve bakanlığımız üst düzey yetkilileri ilimizi ziyaret ettiler" dedi.
Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Esengül Civelek'e vali Saran, günün anısına tepside kuru kayısı hediye etti.

İHA

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

EĞİTİM İŞ İLANLARI

Sayfayı Paylaş