Öğrenim ve katkı kredisi borcunu ödemeyenler dikkat!

 Öğrenim ve katkı kredisi borcunu ödemeyen 750 bin borçlu için takibat başladı... CHP Zonguldak Milletvekili Ali İhsan Köktürk’ün soru önergesine Devlet Bakanı Hayati Yazıcı’nın verdiği yanıt, öğrenim ve katkı kredisi borçlarını ödeyemeyen 750 bin 891 dosya borçlusu hakkında takibat işlemi başlatıldığını ortaya çıkardı.


CHP Zonguldak Milletvekili Ali İhsan Köktürk’ün soru önergesine Devlet Bakanı Hayati Yazıcı’nın verdiği yanıt, öğrenim ve katkı kredisi borçlarını ödeyemeyen 750 bin 891 dosya borçlusu hakkında takibat işlemi başlatıldığını ortaya çıkardı.

-ÖĞRENCİ ALDIĞI KREDİ BORCUNU ÖDEYEMEDİ

Devlet Bakanı Hayati Yazıcı, Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumundan almış oldukları öğrenim ve/veya katkı kredisi borçlarını zamanında ödemedikleri için borçları ivedilik kazanarak Amme Alacaklarının Tahsil Usulü Hakkında Kanun kapsamına giren kişiler hakkında takibat işlemi başlatıldığını bildirdi.

750 BİN DOSYA BORÇLUSU VAR

Haklarında takibat işlemi başlatılan öğrenim kredisinden 436 bin 291 dosya borçlusu, katkı kredisinden 314 bin 600 dosya borçlusu olduğunu belirten Yazıcı, “Toplam 750 bin 891 dosya borçlusu bulunmaktadır” dedi.

43 BİN BORÇLUNUN BORCU ERTELENDİ

Bakan Yazıcı, 3 Kasım 2010 tarihi itibarıyla toplam 43 bin 537 öğrenim ve katkı kredisi borçlusunun yapmış oldukları borç erteleme taleplerinin Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından yerine getirildiğini bildirdi.

Bakan Yazıcı, 2010 yılında Kredi ve Yurtlar Kurumundan 243 bin 171 öğrencinin burs, 718 bin 56 öğrencinin öğrenim kredisi ve 528 bin 103 öğrencinin de katkı kredisi aldığını ifade etti.

Abbasguclu.com

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

EĞİTİM İŞ İLANLARI

Sayfayı Paylaş