2011 STS - Diploma Denklik Sınavı 1. Aşama Başvuruları Başlıyor

Yurtdışı Yükseköğretim Diplomaları Denklik Yönetmeliği uyarınca yapılacak olan Seviye Tespit Sınavı (STS), Yükseköğretim Kurulu (YÖK) ile Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından yapılacaktır.
STS’ye, yurt dışında lisans düzeyinde eğitimlerini tamamlayarak diploma denklik belgesi almak üzere Yükseköğretim Kuruluna başvuran ve STS’ye girmesine karar verilen adaylar  başvurabilir. 
2011-STS’de YÖK tarafından sınav yapılacak alanlar:Beden Eğitimi ve Spor, Biyoloji, Diş Hekimliği, Fizik, Hukuk, İktisat, İletişim, İşletme, Kamu Yönetimi, Kimya, Matematik, Türkçe/Türk Dili ve Edebiyatı, Mühendislik, Mimarlık, Tarih, Uluslararası İlişkiler, Veterinerlik ve diğer alanlar.
2011-STS’de ÖSYM tarafından sınav yapılacak alanlar: Öğretmenlik Meslek Bilgisi ve Tıp.
YÖK tarafından sınav yapılacak alanlarda STS’ye başvurular, 1. Aşama sınavı için 31 Ocak–11 Şubat 2011 tarihleri arasında, 2. Aşama sınavı için 21 Mart – 31 Mart 2011 tarihleri arasındadır. 
ÖSYM tarafından sınav yapılacak alanlarda STS’ye başvurular, 1. Aşama sınavı için 31 Ocak–9 Şubat 2011  tarihleri arasında, 2. Aşama sınavı için 4 Nisan – 13 Nisan 2011 tarihleri arasında yapılacaktır. 
STS'ye başvuracak adaylar; 2011-STS Kılavuzu ile Aday Bilgi Formuna ÖSYM'nin http://www.osym.gov.tr ile YÖK’ün http://www.yok.gov.tr internet adresinden başvuru tarihleri içerisinde ulaşabilirler.  Kılavuz basımı ve dağıtımı yapılmayacaktır.
ÖSYM tarafından yapılacak sınavların 1. Aşaması 13 Mart 2011 tarihinde, 2. Aşaması 29 Mayıs 2011 tarihinde Ankara’da yapılacaktır. YÖK tarafından yapılacak sınavların 1. ve 2. Aşamasına ait tarih ve sınav yeri bilgileri STS Kılavuzunda belirtilmiştir.
Sınav ve başvuruların nasıl yapılacağına ait ayrıntılı bilgi 2011-STS Kılavuzundan edinilebilir. 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

EĞİTİM İŞ İLANLARI

Sayfayı Paylaş