Atanamayan öğretmenlerlerden simitli protesto!


Samsun'da atamaları yapılmayan öğretmenler, simit satarak atanamamalarını protesto etti... Ataması Yapılmayan Öğretmenler Platformu Karadeniz Bölge Temsilciliği üyesi yaklaşık 60 kişi protestoda bulundu. İstiklal Caddesi'nde toplanan ataması yapılmayan öğretmenlereSinop, Amasya, Çorum ve Ordu'dan da katılım oldu. Bazı sendikaların
destek verildiği eylemde öğretmen adayları, yaşadıkları sıkıntıların yazılı olduğu pankartları ve balonları taşıdı. İstiklal Caddesi'nde başlayan yürüyüş sırasında bazı öğretmenler simit sattı. Yol boyunca simit satarak yürüyen öğretmen adayları Konak Sineması önünde basın açıklaması yaptı. Öğretmenlerin simit satar hale geldiğini belirten öğretmen adayları, burada simit satmayı sürdürdü. Grup adına açıklama yapan Platform Samsun Temsilcisi Nazlı Taş, yaşanan süreçte 21 öğretmen adayının girdiği bunalım sonucu intihar ettiğini söyledi.

Soruların çalındığını ve belli gruplara verildiği bir dönemde kendilerinin sınavı kazanamayan öğretmenler olarak tanımlandıklarını belirten Taş, böyle bir durumu kabul etmediklerini, 300 bin öğretmen açığının olduğu ülkede atanamamalarına anlam veremediklerini söyledi.

Atanamayan öğretmenler, ellerindeki balonları patlatarak çöpe atılıp eylemi son verdiler.

Abbasguclu.com

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

EĞİTİM İŞ İLANLARI

Sayfayı Paylaş